Pjanić nije pomogao

Klose u sudačkoj nadoknadi osigurao pobjedu u rimskom derbiju!

Velikim rimskim derbijem između Lazija i Rome kompletirano je 7. kolo talijanskog nogometnog prvenstva...

Slavio je Lazio s 2-1 golom Miroslava Klosea u posljednjoj, trećoj minuti sudačke nadoknade.

U utakmici na Olimpijskom stadionu u Rimu u kojoj je Lazio na papiru imao status domaćina, povela je Roma golom Pabla Daniela Osvalda iz šeste minute. Zabio je talijanski napadač argentinskog porijekla ljevicom nakon lijepe asistencije bosansko-hercegovačkog reprezentativca Miralema Pjanića i bacio u delirij navijače "giallorossa".

S vodstvom Rome se otišlo na odmor, a onda u 50. minuti dolazi do trenutka koji je usmjerio susret. Simon Kjaer u kaznenom je prostoru oborio Christiana Brocchija, zbog povlačenja je kažnjen i izravnim crvenim kartonom, a siguran izvođač udarca s bijele točke bio je Hernanes.

Nakon što su ostali bez igrača, u Romi su se koncentrirali na obranu svog gola. Ipak, u svom naumu nisu uspjeli iako su dugo oklijevali. Najbliže pobjedničkom golu Lazio je bio u 82. minuti kada je Djibril Cisse topovski iz voleja nakon asistencije Stefana Maurija zatresao vratnicu. I kada se činilo da će susret završiti podjelom bodova, ukazao se njemački napadač Miroslav Klose koji je iz sredine kaznenog prostora nakon asistencije Francesca Matuzalema pogodio donji lijevi kut vratara Martena Stekelenburga.

Bio je to njegov četvrti ovosezonski prvenstveni gol koji je bacio navijače Lazija u trans i doveo rimske plave do četvrtog mjesta ljestvice.