Uzbudljivo kolo

Klasniću crveni karton u porazu Boltona, nova gostujuća pobjeda QPR-a

Hrvatski nogometaš Ivan Klasnić dobio je crveni karton u domaćem porazu Boltona 2-1 od Norwicha u ogledu 5. kola Premiershipa...

U 45. minuti utakmice, pri vodstvu gostiju 2-0, Klasnić je u trenucima dok se nije igralo glavom udario Marca Tierneyja u glavu. Nije to bio toliko snažan nasrtaj koji bi onemogućio nogometaša Norwicha da nastavi utakmicu, ali je bilo sasvim dovoljno da mu sudac Howard Webb, poznat kao sudac finalne utakmice Južnoafričkog mundijala prošle godine, pokaže crveni karton.

Prije toga su gosti postigli već dva pogotka. U 37. minuti je Pilkington poentirao nakon gužve ispred gola domaćina iz neposredne blizine, dok je Johnson pet minuta kasnije zabio gol glavom za povećanje vodstva Norwicha.

U nastavku je Bolton s igračem manje uspio smanjiti pogotkom Martina Petrova iz penala u 64. minuti, ali više od toga domaći nogometaši nisu uspjeli uraditi.

Nakon pobjede u 1. kolu u gostima kod QPR-a s 4-0, Bolton je pretrpio četvrti uzastopni poraz u prvenstvu.

Aston Villa i Newcatsle odigrali su u Birminghamu 1-1, pa su i dalje obje momčadi bez poraza i nakon 5. kola,s time da je Newcastle ostvario dvije pobjede, a Villa samo jednu. Domaći su poveli pogotkom Gabriela Agbonlahora u 13. minuti, a konačnih 1-1 postavio je Leon Best u 56. minuti.

Novi prvoligaš Swansea uspio je u petom nastupu u Premiershipu napokon prekinuti crnu seriju bez postignutog pogotka u prve četiri utakmice. Ne samo da su zabili jedan gol, već odmah tri u domaćoj pobjedi 3-0 protiv West Bromwich Albiona, što je velškoj momčadi i prva pobjeda u prvenstvu.

Uspješan je bio još jedan novi prvoligaš, Queens Park Rangers, koji je u gostima svladao Wolverhampton s 3-0. Prvi pogodak za goste postigao je Joey Barton, biši igrač Newcastlea, kojem je to i prvijenac u londonskoj momčadi.

QPR-u je to druga pobjeda ove sezone, a zanimljivo je da su i prvu, protiv Evertona, ostvarili u gostima.

Everton je, pak, ovoga puta bio uspješan domaćin, jer je svladao Wigan s 3-1.