breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Atraktivni golovi

Klasnić donio nadu Boltonu, junak Džeko drugu pobjedu Cityju

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić nastavlja s odličnim igrama u novoj sezoni Premiershipa. U 2. kolu zabio je svoj drugi prvenstveni pogodak za Bolton koji je ipak poražen od Manchester Cityja 3-2...

Susret dvije najefikasnije momčadi iz 1. kola opravdao je očekivanja, te donio kvalitetan i zanimljiv napadački nogomet, a na kraju su ipak slavili gosti iz Manchestera. Ogled na Reebok stadionu dobro su prvom prilikom nakon kornera otvorili domaćini, no nakon toga Manchester City ponajprije preko BiH reprezentativca Edina Džeke preuzima konce igre i opasno prijeti. Džeko je u dva navrata idealno poslužio Argentinca Agüera koji je prvo nogom, a onda glavom pucao neometan, ali pored gola.

No, ono što nije uspio Agüero iz odličnih izrađenih akcija uspio je Španjolac David Silva koji je u 26. minuti nakon kornera primio povratnu loptu, solidno pucao s nekih 18 metara malo iskosa s desne strane, ali je vratar Boltona Finac Jaaskelainen vrlo loše reagirao i lopta mu je prešla preko ruke i završila u mreži.

Nakon vodstva gosti su nastavili pritiskati, a kao rezultat toga stigao je sjajan pogodak Garretha Barryja koji je jednu dobro upućenu povratnu loptu s ruba kaznenog prostora snažnim udarcem smjestio pod gredu Boltonovih vratiju pri čemu Jaaskelainen nije mogao učiniti baš ništa...

No, domaćine u igru vraća sjajni dvojac Martin Petrov - Ivan Klasnić. Bivši član Manchester Cityja Bugarin Petrov odlično se probio po lijevoj strani te uputio oštar centaršut na visinu peterca. Loptu je odlično postavljen u naletu dočekao Klasnić i iz prve snažnim udarcem zakucao u mrežu gostiju.

U nastavku je Džeko odlučio prestati posluživati ovoga outa nepreciznog Agüera, te je sam u drugoj minuti nastavka ponovo donio Manchester Cityju dva gola prednosti. Bio je to nesupješan pokušaj namještanja zaleđa od strane Boltonove obrane, loptu je s desne strane primio Džeko, odhrvao se Knightu kojeg je praktički nosio na leđima te preciznim udarcem u daljnji kut matirao Jaaskelainena.

Nakon toga domaćini su se ponovo probudili, te su oko pola sata prije kraja lijepim pogotkom glavom kapetana Kevina Davisa susretu vratili neizvjesnost koja je potrajala do samoga kraja. Manhester City je ipak odolio napadima Boltona i upisao drugu pobjedu koja ga stavlja na vodeće mjesto na ljestvici Premieshipa, barem do ponedjeljka kada ih može dostići odnosno prestići gradski rival Manchester United koji na svom Old Traffordu dočekuje Tottenham.

U preostala dva nedjeljna ogleda Wolverhampton je pred vlastitim navijačima upisao i drugu prvenstvenu pobjedu svladavši Fulham 2-0, a sve je rješeno u samo tri minute na kraju prvog poluvremena kada su Doyle i Jarvis zabili za zadržavanje maksimalnog učinka.

Nakon remija s Chelseajem Stoke je u 2. kolu zahvaljujući pogotku Jonesa u 90. minuti ponovo došao do boda. Novak u Premiershipu Norwich je poveo u 37. minuti golom De Laeta, ali je posao gostima olakšao Barnett koji je nešto manje od pola sata prije kraja zaradio crveni karton i ostavio domaćine s 10 igrača.

Premiership, 2. kolo:

Bolton – Manchester City 2-3 (Klasnić 39, K. Davis 63 / Silva 26, Barry 38, Džeko 47)

Wolverhampton – Fulham 2-0 (Doyle 42, Jarvis 45)

Norwich – Stoke 1-1 (De Laet 37 CKBarnett Jones 90)