Poravnati s PSG-om!

'Kiks' Monaca: Savršeno izvedeni slobodan udarac Moutinha!

Nogometaši Monaca vratili su se na vrh francuskog Le Championnata nakon remija kod Reimsa 1-1. Međutim, sada taj vrh dijele s PSG-om, s obzirom da obje momčadi imaju po 18 bodova...

Goste je nakon svega četiri minute igre iznenadio Antoine Devaux, kojeg je prethodno poslužio Atila Turan. Devauxu je to bio prvijenac u dresu Reimsa, u koji je pristigao 2011. godine iz Toulousea.

Monacu nije trebalo dugo za odgovor, a to je devet minuta nakon primljenog pogotka uradio PortugalacJoão Moutinho, savršeno izvedenim slobodnim udarcem. Prekršaj je dosuđen podosta iskosa s desne strane, a Moutinho je rupu u "živom zidu" (dvojica igrača) pronašao s bliže strane. Portugalski je reprezentativac opalio s desnom nogom i pogodio milimetarski precizno u bliži kut za, pokazalo se, konačnih 1-1.

Danijel Subašić branio je svih 90 minuta na vratima kluba iz Kneževine.

U ranije odigranim susretima novi prvoligaš Nantes je slavio kao gost kod Rennesa s 3-1 i skočio na visoko šesto mjesto sa svega pet bodova manje od vodećeg dvojca. Montpellier je pak remizirao kod Ajaccioa, te su oba sastava ostala u donjem domu prvenstvene ljestvice. (TS)