Udinese bolji od Intera

Kelava izbacio Kovačićev Inter: Sjajna partija bivšeg dinamovca

Poznat je i četvrti četvrtfinalist talijanskog nogometnog kupa. Nakon Rome ovog je četvrtka četvrtzavršnicu osigurao i Udinese...

Momčad iz Udina, za koju su kandidirala trojica Hrvata, slavila je s minimalnih 1-0 pred svojim navijačima protiv milanskog Intera našeg Matea Kovačića. Ivan Kelava obranio je sve nalete Interovih nogometaša, dok je na drugoj strani jedna sjajna akcija bila dovoljna za ulazak Udinesea u četvrtfinale.

Brazilac Maicosuel dobio je sjajnu prizemnu loptu s desne strane Udineseova napada u 32. minuti, te ju samo mirno sproveo u gostujuću mrežu.

Kelava je branio svih 90 minuta mrežu domaćeg sastava, dok su njegovi suigrači, Frano Mlinar i Igor Bubnjić, cijeli susret odgledali s klupe za rezervne igrače. Kovačić je kod gostiju igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Ruben Botta.

Ranije je, identičnim rezultatom, Roma osigurala četvrtfinale slavivši protiv Sampdorije. (TS)