A 'opako' se pojačali

Katastrofa za Dinamo: Kranjčar i Vida ostali bez Lige prvaka!

Dinamo iz Kijeva sljedeće sezone sigurno neće igrati u Ligi prvaka...

Nogometaši kijevskog Dinama, čiji su članovi hrvatski reprezentativci Domagoj Vida i Niko Kranjčar, ostali su u 29. kolu ukrajinskog prvenstva bez prilike za plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka, nakon poraza kod Tavrije 3-2.

Domagoj Vida odigrao je cijelu utakmicu za gostujući sastav, dok Niko Kranjčar nije konkurirao za momčad. Kod domaćina je svih 90 minuta odigrao Marin Ljubičić.

Kijevski Dinamo ostao je na trećem mjestu s 59 bodova, dok je drugoplasirani Metalist Harkiv domaćom pobjedom protiv Dnjipra 2-1 pobjegao na 65 bodova. Do kraja prvenstva ostalo je još samo jedno kolo, što znači da je Metalist osigurao plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta za Dnjipro, dok je Nikola Kalinć ušao u igru u 78. minuti. Dnjipro je, inače, poveo na gostovanju kod Metalista preko Jevena Seleznjova već u 2. minuti. Pobjedu domaćinu dvama je golovima u 9. i 67. minuti osigurao Marko Dević.

Podsjećamo, u ranijoj utakmici 29. kola je prvak Šahtar odigrao 3-3 na gostovanju kod Metalurga iz Zaporožja. Eduardo da Silva je u 75. minuti zabio drugi gol za Šahtar za smanjenje vodstva Metalurga na 3-2, dok je konačnih 3-3 postavio „džoker“ s klupe, Brazilac Taison, u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Eduardo je odigrao svih 90 minuta, a postignuti gol bio mu je treći prvenstveni ove sezone i prvi nakon 1. ožujka kada je zabio u utakmici protiv Volina. Darijo Srna nije bio u Šahtarovom kadru. (TS)