Sabello zadovoljan

Kapetan Messi startao pobjedom u utakmici punoj debitanata i povratnika

Nogometaši Argentine u prvoj su prijateljskoj utakmici nakon Copa Americe, odigranoj u indijskoj Calcutti protiv Venezuele, slavili 1-0 pobjedu...

Na ubacivanje Lionela Messija iz kornera u 67. minuti svoj je prvi gol u 12. nastupu za reprezentaciju zabio Portov branič Nicolas Otamendi.

Messi je odigrao devedeset minuta debitiravši u ulozi kapetana nacionalne momčadi. Na klupi je pak debitirao novi izbornik Alejandro Sabella, nasljednik nakon Copa Americe otpuštenog Sergija Batiste.

Također je za 'Gauče' debitirao Ricardo Gabriel Alvarez (23), novi lijevi vezni nogometaš Intera, dok se nakon duge pauze u udarnu momčad vratio defenzivni veznjak Marseillea Lucho Gonzalez (30).

Argentina nije odigrala ništa posebno, premda je utakmicu većim dijelom držala pod kontrolom. Pobjeda protiv Venezuele bila je njihova 19. u jednako toliko međusobnih ogleda.

''Rekao bih da nismo odigrali loše s obzirom na činjenicu da smo zajedno svega četiri dana. Za nešto opširniju analizu morat ću pogledati videosnimku'', rekao je Sabella nakon utakmice dodavši da je Messi, kao što je često slučaj, nadahnjivao igru argentinske momčadi.

U utorak Argentinci igraju protiv Nigerije u Bangladešu, dok 14. listopada počinju kvalifikacijski ciklus za SP upravo protiv Venezuele.