Domaćin propustio veliku priliku

Kaos u Montpellieru: Ovo u ligama 'petice' nije viđeno od 2009. godine!

U 35. kolu francuske nogometne lige Montpellier je propustio odlijepiti se od PSG na osam bodova u utrci za naslovom prvaka. Na svom je travnjaku odigrao svega 2-2 protiv devete momčadi prvenstva – Eviana...

Ono najbitnije dogodilo se u sudačkoj nadoknadi utakmice kada su podijeljena četiri crvena kartona zbog fizičkih obračuna, te kada je Souleymani Camara promašio jedanaesterac za pobjedu Montpelliera.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade, iako je sudac pokazao tri, Younes Belhanda iznudio je jedanaesterac nakon kojeg je nastao pravi metež na travnjaku. Najprije su se, prije izvođenja jedanaesterca, porječkali Belhanda i branič Eviana Cedric Mongongu, a kada im je sudac pokazao crvene kartone, verbalni obračun prerastao je u fizički.

szólj hozzá: Montpellier vs Evian 2:2 GOALS

Najprije je Mongongu glavom odgurnuo Belhandu, na što je ovaj uzvratio odgurivanjem, da bi branič Eviana potom ošamario veznjaka Montpelliera i tu je krenuo kaos. Svi rezervni igrači obiju momčadi, zajedno s trenerima, utrčali su na travnjak, ali je razum rijetkih uspio spriječiti masovnu tučnjavu koja se umalo dogodila.

Rezultat svih obračuna su još dva crvena kartona, po jedan svakoj momčadi, koja su dobili Saber Khelifa (Evian) i Gregory Lacombe (Montpellier). Inače, ovo je po prvi put nakon 2009. godine da su u jednoj utakmici liga "petice" dodijeljena četiri crvena kartona.

szólj hozzá: FIGHT - Montpellier vs Evian

Šest minuta čekanja kao da je u potpunosti omelo izvođača Camaru koji je potom loše pucao, te je danski vratar na golu Eviana, Stephan Andersen, lakoćom obranio udarac s bijele točke. Sudac je odmah potom označio kraj utakmice.

Spomenimo još da je Belhanda doveo domaćine u vodstvo u 42. minuti iz jedanaesterca, da bi Evian do poluvremena preko Thomasa Kahlenberga izjednačio, te u 69. poveo pogotkom Kevina Berigauda. Olivier Giroud poravnao je na 2-2 u 84. minuti, neposredno prije svih incidenata koji su zasijenili jednu vrlo dobru utakmicu.

Ovim remijem Montpellier je omogućio PSG-u da se pobjedom u srijedu protiv St. Etiennea približi na svega tri boda zaostaka, tri kola prije kraja prvenstva. (TS)

Le Championnate, 35. kolo:

Montpellier - Evian 2-2 (Belhanda 42-11m, Giroud 84 / Kahleberg 44, Berigaud 69)