Majstori ostaju majstori

Kao u dobra stara vremena: Hat-trick sjajnog Ronaldinha!

U brazilskoj Seriji A je okončano i 28. kolo, a nogometaši Fluminensea i dalje čvrsto drže vrh ljestvice. U pravilu Fluminense pobjeđuje minimalno, pa je tako bilo i ove subote...

S 1-0 je vodeća momčad na ljestvici Serije A slavila na domaćem travnjaku protiv Botafoga. Tvrda je utakmica trajala sve do 73. minute kada je ogled odlučio pogotkom Fred. Za njega je to bio četrnaesti pogodaka u sezoni, te je zajedno s Brunom Mineirom iz Portuguese prvi strijelac lige.

Daleko raskošnija je bila utakmica drugog kluba s vrha - Atletico Mineira. Sa čak 6-0 je pobijeđen Figueirense, a apsolutna zvijezda utakmice je bio Ronaldinho. Nekada najbolji nogometaš na svijetu je postigao hat-trick, prvi otkada se vratio u Brazil nakon 28. srpnja 2011. godine. Tada je kao igrač Flamenga postigao tri pogotka Santosu.

Zadnji je pogodak postigao 26. kolovoza (Cruzeiro), nakon čega je odigrao osam utakmica bez gola. No, protiv Figueirensea se otvorilo, a dva su pogotka zbilja bila na Ronaldinhovoj razini. U 12. minuti je potpuno iskosa, s 25 metara, pogodio suprotne rašlje. Pitanje je li Ronaldinho želio gađati gostujuća vrata ili nabaciti, ali je izgledalo lijepo. Taj ga je pogodak izuzetno dirnuo, te dulje vrijeme nije mogao prestati plakati i prstima pokazivati prema nebu.

U 32. minuti je lukavo 32-godišnji brazilski nogometaš reagirao pri slobodnom udarcu. S 20-ak metara nije prebacio živi zid, već je provukao loptu ispod nekolicine igrača, a vratar gostujuće momčad je samo pogledom pratio lagani ulazak lopte u mrežu.

I na kraju, u nastavku, do hat-tricka je Ronaldinho došao pogotkom iz penala.

Da je, kao i Ronaldinho, još uvijek veliki majstor dokazuje Juninho Pernambucano koji je u 87. minuti pogotkom donio tri boda Vasco da Gami na gostovanju kod Atletico Goianiensea. (TS)

Brazilska Serie A, 28. kolo:

Sao Paulo - Palmeiras 3-0 (Luis Fabiano 35, 70, Denilson 43)

Santos - Internacional 1-1 (Bernardo 16 / Cassiano 52)

Nautico - Corinthians 2-1 (Kieza 31, Ralf 85-ag / Guerrero 45)

Atletico Goianiense - Vasco da Gama 0-1 (Juninho Pernambucano 87)

Fluminense - Botafogo 1-0 (Fred 73)

Gremio - Cruzeiro 2-1 (Moreno 67, Marquinhos 78 / Anselmo Ramon 27)

Atletico Mineiro - Figueirense 6-0 (Ronaldinho 12, 32, 63-11m, Rever 24, Bernard 68, Carlos Cesar 82)