Kalinić zabio za Blackburn, Chelsea se izvukao

Hrvatski napadač Nikola Kalinić svojim golom na Villa Parku nije uspio održati svoj Blackburn u FA Cupu. Aston Villa je slavila u ogledu 4. kola s 3-1…

Nakon što su domaćini poveli golom Ciarana Clarka u 11. minuti, Kalinić je izjednačio u 18. minuti. Poentirao je lijevom nogom udarcem iskosa s lijeve strane. No, domaćin je s još dva pogotka u prvom poluvremenu, zabili su ih Robert Pires u 35. i Nathan Delfouneso u 42. minuti, osigurao pobjedu.
Zanimljivo da Kalinić nije počeo utakmicu, već je u 10. minuti ušao u igru umjesto Roquea Santa Cruza. Zabio je gol samo osam minuta kasnije. Domaćini su od 62. minute igrali bez isključenog Nathana Bakera.

Branitelj naslova Chelsea je na gostovanju kod Evertona izvukao ponovljenu utakmicu na svom Stamford Bridgeu, odigravši 1-1. Kažemo, izvukao je, jer je domaćin na Goodison Parku poveo u 62. minuti, kada je francuski napadač Louis Saha poentirao glavom. Bio je to njegov tek drugi gol ove sezone, a prvi u FA Cupu. Konačnih 1-1 postavio je Salomon Kalou u 75. minuti, odnosno samo pet minuta nakon što je ušao u igru. Mogli su gosti nakon toga i do pobjede, ali se lopta nakon dobrog udarca Ramiresa odbila od vratnice.