Modrić niti na klupi

Prekriženi Kalinić strijelac i asistent, golijada Liverpoola i poraz blijedih Spursa

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Kalinić bio je najistaknutiji igrač predsezonskog pripremnog susreta za svoje Blackburn Roverse...

Nikola Kalinić bio je najistaknutiji igrač predsezonskog pripremnog susreta u kojem su njegovi Blackburn Roversi s 2-1 savladali četvrtoligaša Accrington Hanleyja.

Bivši napadač Hajduka upisao je gol i asistenciju i tako svom menadžeru Steveu Keanu pokazao svoju vrijednost. U 15. minuti Kalinić je asistirao Keithu Andrewsu za vodstvo Roversa 1-0, a pobjednički je zabio u 66. iz neposredne blizine nakon obrambenog nesporazuma kod Accringtona.

Utakmica je igrana u The Globe Areni u Morecambeu, a Kalinić je odigrao svih 90 minuta.

U isto vrijeme Tottenham je poražen u svojoj prvoj predsezonskoj utakmici u Polokwaneu od južnoafričkih Kaiser Chiefsa s 1-0. Jedini gol je postigao Lebese iz kontranapada u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Od hrvatskih nogometaša u početnih 11 Spursa započeo je Niko Kranjčar. Na početku drugog poluvremena Kranjčar je zamijenjen, a tada je priliku dobio Vedran Ćorluka. Luka Modrić nije niti konkurirao za susret.