Kalin drugi gol

Kalinić inicirao preokret Dnjipro za bijeg od Dinama

U 16. kolu ukrajinske Premierlige Dnjipro je ove nedjelje u gostima pobijedio Tavriju 2:1 uz pogodak Nikole Kalinića.

Zaostatak za vodećim Šahtarom smanjio je Dnjipro na 11 bodova, nakon što su Rudari u subotu izgubili prvu utakmicu u prvenstvu. Također, zbog poraza kijevskog Dinama učvrstili su se na drugom mjestu ljestvice.

Svi golovi pali su u drugom dijelu, a Tavrija je povela u 61. minuti preko Feščuka. U 74. je izjednačio Kalinić, svojim drugim ovosezonskim pogotkom u desetom prvenstvenom nastupu. Za totalni preokret u 80. je minuti pogodio Giuliano.

Kalinić je igrao svih 90 minuta za Dnjipro, a Marin Ljubičić je cijeli susret odgledao s klupe. (TS)