Kakvo nabijanje: Dinamo s 9-0 postavio rekord lige!

Pravu golijadu vidjela je publika u Kijevu gdje je domaći Dinamo svladao Iličevec s čak 9-0 u posljednjoj utakmici 15. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva...

Drugoplasirani klub ukrajinske Premierlige bio je i više nego uvjerljiv protiv momčadi s kojom niti inače nemaju problema u međusobnim ogledima. Ipak, ono što se dogodilo u nedjelju, malo je tko mogao očekivati.

Već nakon prvog poluvremena domaćin je imao velikih šest golova razlike, što je do kraja utakmice pretočeno u rekordnu pobjedu u susretima ukrajinskog prvenstva. Naime, do ove nedjelje u Ukrajini nije zabilježena pobjeda s devet golova razlike.

Sudjelovao je u njoj cijelih 90 minuta hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević, asistent za uvodno vodstvo koje je u 12. minuti pogodio ukrajinski napadač Andrij Jarmolenko. Inače, apsolutni junak utakmice bio je četverostruki strijelac, također centarfor ukrajinske izabrane vrste Artem Milevskij