Čudesno drugo poluvrijeme

Kakva utakmica: Spursi se vratili iz ponora pa ih šokirao Balotelli!

Manchester City i Tottenham odigrali su veličanstveno drugo poluvrijeme ispunjeno velikim povratkom i infarktnom završnicom...

Završilo je pobjedom domaćina 3-2, a pogodak vrijedan tri boda i nastavka soliranja na vrhu ljestvice postigao je Talijan Mario Balotelli i to u 95. minuti. U trenucima kada se očekivao kraj ogleda Balotelli je primio loptu blizu suparničkog šesnaesterca. Doslovno se ugurao u njega, a potom ga je King sapleo i sudac Webb je pokazao na jedanaesterac. Talijan je sam preuzeo pritisak na sebe i postigao pogodak koji je trenutačno Cityja odvojio od Uniteda na šest, a od Tottenhama na čak osam bodova.

szólj hozzá: c,o1-0mv9[Matchhighlight.com]

Inače, pravo ludilo je na travnjaku Etihada zavladalo od 56. do 65. minute. U tih deset minuta su postignuta četiri pogotka. Da stvar bude uzbudljivija prvo je Manchester City poveo 2-0 pogocima Nasrija i Lescotta, no vrlo brzo su gosti anulirali kompletno vodstvo gostiju, a do izjednačenja su došli preko Defoea i Balea.

szólj hozzá: Man City 2-0 Tottenham

Ta dvojica igrača su samo nekoliko trenutaka prije Balotellijevog gola na drugoj strani mogli potpuno ušutkati domaće navijače. Bale je probio lijevu stranu, poslao loptu pred domaća vrata gdje je Defoe praktički zakasnio, s pravom reakcijom, jedan centimetar.

szólj hozzá: Man City 2-1 Tottenham

Od hrvatskih nogometaša svih je 90 minuta u redovima Tottenhama veznim redom dirigirao Luka Modrić, dok je Niko Kranjčar tijekom cijele utakmice ostao na klupi za pričuve.

szólj hozzá: G.Bale City 2-2 Tottenham

szólj hozzá: c,o3-2mv9[Matchhighlight.com]

Koliko je to bila otvorena utakmice s obje strane najbolje govori statistika. City je imao ukupno 16 udaraca (četiri u okvir, tri pogotka), a Tottenham 14 udaraca (tri u okvir, dva pogotka).

Premiership, 22. kolo:

Manchester City - Tottenham 3-2 (Nasri 56, Lescott 59, Balotelli 90+5 / Defoe 60, Bale 65)