Moglo je završiti 10-10

Kakva utakmica: Lyon i PSG odigrali ljepoticu sezone u Francuskoj!

Spektakularnu utakmicu su odigrali nogometaši Lyona i Paris St. Germaina. Derbi ogled 25. kola francuskog Le Championnata na Gerlandu je završio bez pobjednika uz čak osam pogodaka (4-4)...

Kako se igralo ne bi uistinu bilo nikakvo čudo da je utakmica završila i 10-10. Doslovno u svakoj minuti, pogotovo u prvom dijelu, se dogodila jedna šansa u jednom od dva šesnaesterca. Igralo se brzo i konkretno. Čak se ne može govoriti niti o grubim greškama dviju obrana. Jednostavno, napadački su obje momčadi bile sjajne i sve je rezultiralo odličnom utakmicom.

Nevjerojatno je za Lyon bilo razdoblje od 34. do 40. minute. Tada su, u samo sedam minuta, okrenuli vodstvo gostiju 1-0 u vlastito 3-1. No, na kraju se Guillaume Hoarau pokazao kobnim za domaćina. S njim je u 21. minuti započela serija pogodaka, ali je i završila. U četvrtoj minuti nadoknade zabio je sjajan gol glavom za konačnih 4-4. PSG je izgubio čelnu poziciju na ljestvici, ali vjerojatno nisu razočarani otišli sa Gerlanda. Bod u Lyonu je uvijek uspjeh.

szólj hozzá: Lion 4:4 PSG - Highlights

Inače uz osam pogodaka i tko zna koliko šansi, bilo je i udaraca u okvir vratiju, ali i fantastičnih obrana dvaju vratara - Llorisa i Sirige. (TS)

Le Championnat, 25. kolo:

Lyon - PSG 4-4 (Gomis 34, Lopez 36, Bastos 40, Briand 58 / Hoarau 21, Nene 45+3, 90+4, Ceara 73)

Ajaccio - Dijon 2-1 (Eduardo 54, Cavalli 55 / Kumordzi 66)

Auxerre - St. Etienne 0-0

Evian - Nancy 2-0 (Berigaud 30, 32)

Montpellier - Bordeaux 1-0 (Utaka 80)

Nica - Caen 1-0 (Mounier 50)

Valenciennes - Lorient 2-0 (Samassa 78, Cohade 81)