Prekrasan pogodak Džeke

Kakva utakmica: City i Milan zabili osam komada u prvom poluvremenu!

U prvoj polufinalnoj utakmici Audi Cupa, predsezonskog pripremnog turnira kojem je domaćin Bayern, odnosno njihova Allianz Arena, Manchester City je savladao Milan sa 5-3...

Zanimljivo, svi su golovi na susretu postignuti u prvom poluvremenu, a "građani" su vodili čak 5-0!

Milan je doduše igrao oslabljen za brojne važne igrače poput Marija Balotellija, Riccarda Montoliva, Mattie De Sciglia i Philippea Mexesa, ali u prvih pola sata igre "građani" su ih deklasirali.

Mrežu "rossonera" načeo je već u 4. minuti David Silva, a u strijelce su se upisali Micah Richards, Aleksandar Kolarov, te dva puta Edin Džeko. Posebno je lijep bio peti gol Džeke iz voleja, nakon što je prethodno smirio loptu prsima. Stevan Jovetić nije se upisao među strijelce, ali je ostvario svoj debi po transferu iz Fiorentine.

Do kraja poluvremena Milan je uspio ublažiti poraz dvama golovima Stephana El Shaarawyja i jednim 18-godišnjeg Andree Petagne.

U drugoj polufinalnoj utakmici trećeg po redu izdanja Audi Cupa snage će odmjeriti Bayern i Sao Paulo. (TS)

Audi Cup, polufinale:

Manchester City - Milan 5-3 (Silva 4, Richards 19, Kolarov 22, Džeko 33, 36 / El Shaarawy 37, 39, Petagna 43)