Zakinuo Romu

Kakva šteta, zbunjeni sudac poništio potencijalni gol godine škaricama!

Poništeni gol nogometaša Rome Osvalda sigurno bio bio jedan od kandidata za 'Najbolji gol godine'...

Nogometaš Rome Pablo Daniel Osvaldo kod vodstva Rome 2:1 protiv Leccea zabio je na dodavanje Gaga prelijep gol škaricama, no potpuno izgubljeni pomoćni sudac dosudio je zaleđe i ne iznenađenje svih - poništio je golčinu 25-godišnjeg Argentinca.

Možda je suca zbunio Aleandro Rosi koji je utrčao u kazneni prostor s desne strane, no na video snimci se vidi kako nesretni Osvaldo 100% nije bio u zaleđu. Zaista ogromna pogreška pomoćnog suca koju na žalost Osvalda i Rome nije uočio glavni sudac.

Bila je to utakmica u kojoj je Roma konstantno opsjedala gol Leccea, a na kraju može biti sretna što joj se silne pogreške nisu obile o glavu.

Za vodstvo 'vučice' 1:0 zabio je u 25. minuti bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić. Sjajno je na lijevom boku loptom u prostor Daniele De Rossi pronašao Rodriga Taddeija, ovaj je vratio u sredinu, a Pjanić nije imao težak posao iz peterca poslati loptu u praznu mrežu za svoj prvijenac u Seriji A.

Pjanić je bio protagonist i kod drugog gola Rome, ovoga puta u ulozi asistenta Argentincu Fernandu Gagu. Opalio je bivši Realov defenzivni veznjak izdaleka s više od 20 metara, a njegov je udarac odsjeo u samom desnom donjem kutu nemoćnog Lecceovog vratara. Kao i Pjaniću, bio mu je to prvijenac u elitnom razredu talijanskog nogometa.

Konačnih 2.1 postavio je Andrea Bertolacci u 61. minuti udarcem ljevicom iz sredine kaznenog prostora.

Romi je ostvarena pobjeda bila peta ovosezonska, a Pjanić je zamijenjen u 72. minuti. (TS)