Wenger u bunilu?

Gervinho se uspio dodatno osramotiti u velikoj blamaži Arsenala

Nogometaši engleskog četvrtoligaša Bradforda na svom su Coral Windowsu pred 24.000 gledatelja pobijedili Premierligaša Arsenala boljim izvođenjem 11-eraca u četvrtfinalnom dvoboju Liga kupa...

Nakon što je utakmica poslije 90, odnosno 120 minuta završila 1-1, sjajni golman domaćih Matt Duke obranio je udarac Santiju Cazorli, koji je pucao prvi po redu za Arsenal, dok je vratnica zaustavila udarce Marouanea Chamakha (drugi udarac) i Thomasa Vermaelena (posljednji).

Domaći su igrači bili precizni pri prvoj, drugoj i četvrtoj seriji. Dvije Szczesnyjeve obrane nisu na kraju značile ništa.

Arsene Wenger na teren je izveo praktički najjači sastav. Svejedno su Londončani izgubili od četvrtoligaške momčadi koja se po engleskoj klupskoj hijerarihiji ispod njih nalazi ravno 64 mjesta.

Bradford je junačkom pobjedom koju je izborio postao tek peta četvrtoligaška momčad u povijesti Liga kupa koja je u istoj sezoni iz natjecanja izbacila dva kluba iz elitnog razreda (prije toga Wigan).Ove su sezone pri probijanju u polufinale igrači trenera Phila Parkinsona četiri puta prošli zahvaljujući boljem raspucavanju penala. Njihov niz nepobjedivosti pri raspucavanju traje nevjerojatnih devet utakmica uzmu li se u obzir sva natjecanja.

Arsenal je želio pobijediti i napadao je velikim dijelom utakmice. Uputili su prema domaćem vrataru Mattu Dukeu Wengerovi nogometaši 28 udaraca. U samo trima utakmicama odigranima ove sezone u natjecanju statističari su im izbrojili ukupno 92 pokušaja udaraca prema golu.

Domaća je momčad u vodstvo došla pogotkom Garryja Thompsona u 16. minuti. Bio je to tek šesti pogodak koji je Arsenal primio od četvrtoligaških momčadi u povijesti Liga kupa.

Tek u 89. minuti Thomas Vermaelen izjednačio je zabivši glavom iz blizine nakon ubacivanja Cazorle.

Španjolac, ponajbolji igrač Arsenala i u ovoj utakmici, tukao je dva puta silovito u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, ali je njegove "bombe" Duke zaustavio. U 108. minuti uzdrmao je Cazorla gredu.

Wenger smatra da je njegova momčad igrala dobro, ali za poraz krivi lošu realizaciju.

''Moram čestitati Bradfordu. Dobro su otvorili utakmicu i nakon toga se jako dobro branili. Što je tu je. Imali smo mnogo prilika u utakmici, ali nismo uspjeli zabiti ništa do pred sam kraj utakmice. Međutim, naša kvaliteta nije izostala. Bila je to prava kup utakmica'', rekao je Wenger za Sky Sport.

''Izgubili smo od momčadi koja se fanatično i sjajno branila tijekom cijele utakmice. Nemam što zamjeriti svojim igračima koji su dali sve od sebe. Naravno da je loše što smo ispali iz kupa, ali sve je to dio igre'', zaključio je Wenger.

(TS)

Engleski Liga kup, četvrtfinale, jedna utakmica:

Bradford (4) – Arsenal 4-3 nakon raspucavanja penala, 1-1, 1-1 (Thompson 16 / Vermaelen 89)

Norwich City – Aston Villa 1-4 (Morison 19 / Holman 21, Weimann 79, 85, Benteke 90)