Ćorluka igrao 90 minuta

Kakva (ne)sreća: Bilić 'razbio' Anži, ali na kraju spasio tek bod

U derbiju 15. kola ruskog nogometnog prvenstva Lokomotiv i Anži podijelili su bodove u Moskvi odigravši 1-1...

Momčad koju s klupe vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić na kraju je morala spašavati bod budući je od 72. minute gubila 0-1 golom Marokanca Mehdija Carcele-Gonzaleza. Opalio je ovaj veznjak ljevicom s nekih 18 metara i donio Anžiju vodstvo, a njegov gol ide na dušu brazilskom vrataru Lokomotiva Guilhermeu koji je nespretnom reakcijom loptu propustio u mrežu.

Nakon primljenog gola igra se posve otvorila, a gledatelji na Stadionu Lokomotiva mogli su do kraja vidjeti još jedan gol. U 84. minuti prema golu je pucao Roman Pavljučenko, a lopta je pogodila Senegalca Damea N'Doyea, promijenila smjer i prevarila vratar, te "za dlaku" prešla gol-crtu.

Asistencija se tako piše Pavljučenku, kojeg je Bilić uveo u igru samo tri minute prije izjednačenja. Lokomotiv je inače tijekom cijelog susreta bio apsolutno bolja momčad, no čuda je na vratima Anžija radio Gabulov.

Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta za Bilićev sastav koji ne zna za prvenstvenu pobjedu u posljednjih šest susreta. U tom su periodu osvojili samo tri boda i trenutno drže osmo mjesto na ljestvici. (TS)