Ovo podsjeća na 'Tursku'

Kakva drama: Amerikanke izbacile šokirane Brazilke sa SP-a!

U polufinalu Svjetskog prvenstva nogometašica, koje se održava u Njemačkoj, će igrati Švedska - Japan i Francuska - SAD.

U nedjelju su, u drugim četvrtfinalima, prolaz dalje izborile Šveđanke i Amerikanke. U mogućem "finalu prije finala" Amerikanke su pobijedile Brazil 5-3 nakon izvođenja jedanaesteraca. Mora se odati počast igračicama Sjedinjenih Država jer su polufinale izborile igrajući s igračicom manje.

U 65. minuti je Buehler dobila crveni karton, a odmah nakon toga je najbolja nogometašica svijeta, Brazilka Marta, izjednačila na 1-1 udarcem s bijele točke. S tim rezultatom je okončano devedeset minuta, a odmah na početku prvog produžetka je ista igračica zabila i za 2-1 Brazila. Unatoč manjku igrača Amerikanke su stiskale i napadale, a izjednačile su u 122. minuti kada je glavom poentirala Wambach.

Nakon toga su igračice krenule na izvođenje penala pri čemu su spretnije i smirenije bile Amerikanke. Malo nas je to, koliko god teško bilo, podsjetilo na utakmicu Hrvatske i Turske na Euru 2008. godine.

Prije toga je polufinale izborila Švedska, u daleko ležernijem scenariju. Pobijedile su Šveđanke Australiju s 3-1, s tim da su već nakon petnaest minuta igre vodile 2-0.