Nastavili niz

Kakva utakmica: Perišić zabio iz voleja u vatrometu golova!

Nevjerojatnu su utakmicu na Signal Iduna Parku u 28. kolu Bundeslige odigrali Borussia Dortmund i Stuttgart...

Prvaci su vodili s 2-0, pa gubili s 3-2, pa opet vodili s 4-3 pogotkom našeg Ivana Perišića, da bi na kraju gosti u zadnjim sekundama izjednačili na 4-4. Teško je i pobrojati sve što se u petak navečer događalo u Dortmundu. Redale su se prilike, pogađale vratnice i grede, promašivale stopostotne prilike...

Borussia je u svome prepoznatljivom stilu dominirala travnjakom od samog početka, a prvu ogromnu priliku imao je Lewandowski u 21. minuti, ali je loptu glavom sa zamišljene crte izbacio Niedermeier. Samo tri minute kasnije Großkreutz je pogodio gredu, a onda je u 30. minuti do prilike došao i Stuttgart. Ibiševića je u šesnaestercu srušio domaći vratar Weidenfeller, ali sudac je pustio igru dalje.

Kloppova je momčad napokon do vodstva došla u 33. minuti. Schmelzer je ubacio s lijeve strane, Kehl spustio loptu na Kagawu, a sjajni Japanac je zabio svoj 12. prvenstveni pogodak ove sezone. U 49. minuti je nakon Hummelsova ubačaja s lijevog krila Blaszczykowski lakoćom povećao prednost aktualnih prvaka i činilo se da će Kloppovi nogometaši bez poteškoća zadržati prednost.

No, Stuttgart je najprije najavio preokret stativom Kvista u 63. minuti, a onda je od 71. minute počeo pravi vatromet. Najprije je na 2-1 smanjio Ibišević, da bi se šest minuta kasnije Schieber riješio dvojice domaćih braniča, potom zaobišao i Weidenfellera te donio Švabama izjednačenje. Dvije minute kasnije isti je igrač sjajnim udarcem iskosa s lijeve strane kreirao potpuni preokret, no uzbuđenja nisu bila ni blizu kraja.

U 82. je minuti odličnim udarcem, s vrha šesnaesterca, na 3-3 izjednačio Hummels, da bi pet minuta kasnije hrvatski reprezentativac Ivan Perišić (ušao u 84. minuti) nakon kornera smjestio loptu pod gredu Stuttgartova gola za svoj peti pogodak sezone. Dobio je pritom i žuti karton zbog skidanja dresa, ali pokazalo se da je prerano slavio pobjedu “crno-žutih”. U drugoj je minuti sudačke nadoknade ovu nevjerojatnu priču zaključio Gentner, donijevši Stuttgartu vrijedan bod.

Borussia je na koncu i 22. utakmicu zaredom ostala neporažena, ali današnjim je remijem dala priliku Bayernu da joj se eventualnim subotnjim slavljem u Nürnbergu približi na samo tri boda.

Klopp: U obrani ovako nikad nismo griješili

Trener Dortmunđana Jürgen Klopp ne može biti zadovoljan činjenicom da su njegovi igrači pružili Bayernu priliku za približavanje na samo tri boda zaostatka na vrhu ljestvice, kao što ne može biti zadovoljan igrom u defenzivi:

"Imali smo situaciju ili dvije kakve nam se dosad nisu događale. Način na koji su Neven Subotić i Mats Hummels reagirali kod četvrtoga primljenog pogotka meni je totalni misterij. Takvo što nam se nikad nije događalo", rekao je trener aktualnih prvaka, koji je ipak sve samo ne nezadovoljan spektakularnom utakmicom na Mercedes-Benz-Areni.

"Kakva luda utakmica?! Neutralni su promatrači uistinu mogli uživati. Vodili smo 2-0, pa gubili 3-2, da bi opet došli do vodstva i primili gol u sudačkoj nadoknadi. Bila je to neviđena drama. Nakon ovog sasvim je jasno zašto su televizijska prava na Bundesligu tako skupa. Sve u svemu, premda smo promašili još nekoliko izvrsnih prilika, moram biti zadovoljan. Za mene je to bio jedan osvojen, a ne dva izgubljena boda."

Bundesliga, 28. kolo:

Borussia (D) - Stuttgart 4-4 (Kagawa 33, Blaszczykowski 49, Hummels 81, Perišić 87 / Ibišević 71, Schieber 77, 79, Gentner 90+2)