Bayern ih pregazio

Kakav povratak: Mario Gomez zabio nakon manje od minute u igri!

Bayern je pregazio Hannover uz pogodak povratnika u Bundesligu Marija Gomeza.

Nogometaši Bayerna nastavili su svoj pohod u Bundesligi ove sezone, pa je tako minhenska momčad na domaćem travnjaku, u ogledu 13. kola, pobijedila Hannover sa čak 5-0.

Recimo i da je dortmundska Borussija pobijedila u gostima Mainz 2-1, te je zbog remija u međusobnom ogledu Schalkea i Eintrachta (1-1) skočila na drugo mjesto. No, aktualni prvaci posljednje dvije sezone, nogometaši Borussije, za Bayernom zaostaju velikih devet bodova.

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić je počeo ogled protiv Hannovera, no ovom prilikom nije bio pucački raspoložen, makar je Bayern do njegovog izlaska u 66. minuti postigao čak četiri pogotka. Dobio je Mandžukić tek žuti karton, a recimo da je umjesto njega u igru ušao Mario Gomez.

Bila je to prva bundesligaška utakmica Gomeza nakon kolovoza i druga po povratku (nakon Lige prvaka u Valenciji), a gol je postigao nakon manje od jedne minute provedene na travnjaku. Gomez je zaključio golijadu na ovom ogledu u Münchenu, a svakako treba podcrtati pogodak i dvije asistencije Tonija Kroosa.

Borussia je pobijedila Mainz u gostima 2-1 i tako je domaćinu nanijela tek drugi domaći poraz ove sezone. Prva su dva pogotka na ogledu postignuta u uvodnih deset minuta (Caligiuri u 4. za domaćina, a Reus u 10. za goste), dok je pobjedu Borussiji donio Lewandowski u samom smiraju prvog dijela.

Mainz je u prethodnih šest domaćih utakmica primio samo četiri pogotka, a polovicu od toga u ovih 90 minuta protiv Kloppove momčadi.

Hrvatski nogometaši su na obje strane u igru ušli tek u završnici utakmice - Ivan Klasnić u 85. za domaćina, te Ivan Perišić dvije minute ranije za Borussiju.

Ivica Olić je odigrao cijelu utakmicu u remiju Wolfsburga i Werdera (1-1). Dobio je Olić žuti karton, a imao je i dvije lijepe prilike da odluči pobjednika. Inače, u ovom susretu je bilo svega - pogođenih okvira vratiju s obje strane, mnogo prilika, nedosuđenih jedanaesteraca, crvenog kartona (gostujući igrač Schmitz u 62.), ali je na kraju završilo bez pobjednika. Srđan Lakić je cijelu utakmicu odgledao s Wolfsburgove klupe.

Isti rezultat je upisan na ogledu Schalkea i Eintrachta, makar je po stvorenim prilikima domaćin trebao uvjerljivo slaviti.

szólj hozzá: Maint vs Dortmund 1:2 GOALS HIGHLIGHTS