Vuče ih prema naslovu

Kakav majstor: Briljantni Ibrahimović okrenuo Romu!

U prvoj utakmici 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva, u derbiju su na San Siru snage odmjerili Milan i Roma. Slavili su "rossoneri" 2-1 iako su na poluvremenu zaostajali 0-1...

Milan je bio bolja momčad tijekom dvoboja, više su pritiskali suparnički gol od prve minute, ali dugo nisu uspijevali zatresti mrežu Maartena Stekelenburga.

szólj hozzá: Milan Roma 0:1 Osvaldo

Najbliže u prvom dijelu bili su u 41. minuti kada je Stephan El Shaarawy zatresao stativu dalekometnim udarcem izvan ruba kaznenog prostora, nakon čega odbijanac nije uspio pospremiti Ibrahimović. Roma je neiskorištene Milanove prilike kaznila minutu prije poluvremena kada je Pablo Osvaldo zabio ljevicom iz neposredne blizine nakon asistencije Danielea De Rossija.

szólj hozzá: Milan Roma 1:1 Ibrahimovic

U nastavku su "rossoneri" odmah krenuli po izjednačenje, a u 51. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaćine nakon što je De Rossi igrao rukom u kaznenom prostoru. Siguran realizator najstrože kazne bio je Ibrahimović.

szólj hozzá: Milan Roma 2:1 Ibrahimovic

Na pobjednički gol čekalo se do 83. minute, a tada je sjajni švedski napadač nakon asistencije Sulleyja Muntarija prvo prebacio vratara Stekelenburga, a potom u skoku glavom iz blizine poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov 22. ovosezonski gol u Seriji A čime je potvrdio svoje vodeće mjesto najboljih ligaških strijelaca, a Milanu barem privremeno donio plus od sedam bodova ispred prvog pratitelja Juventusa koji sutra igra derbi protiv Intera.

Udinese "ukrao" jedan bod sa Sicilije

U drugoj subotnjoj utakmici 29. kola talijanske Serije A nogometaši Palerma i Udinesea su remizirali u ogledu odigranom na Siciliji (1-1). Palermo tako nije uspio prekinuti loš niz u koji je upao.

Prije ovog remija Palermo je skupio tri poraza i jedan remi. Također, nakon fantastične serije na domaćem travnjaku ove sezone (10 pobjeda i dva poraza), upisao je Palermo dva poraza (Milan i Roma) i sada ovaj remi. Na njihovu žalost, vodili su sve do pet minuta prije kraja kada je pogodak za goste zabio rumunjski nogometaš Torje.

Domaćin je vodio od 32. minute kada je dvanaesti pogodak u prvenstvu ove sezone zabio Fabrizio Miccoli.

Palermo se tako nije uspio niti približno osvetiti ovom suparniku za prošlu sezonu. Podsjetimo, tada je Udinese nanio Palermu strašan domaći poraz od čak 7-0.

Hrvatski nogometaš Igor Budan odgledao je cijelu utakmicu s klupe za pričuve Palerma.