Ludilo Benfice i Porta

Kakvih 17 minuta derbija: Čudesan volej Matića u Lisabonu obišao svijet!

U pretposljednjoj utakmici 14. kola portugalske Primeire nogometaši Benfice i Porta podijelili su bodove na stadionu Luzu odigravši 2-2...

Zanimljivo, konačan rezultat derbija postavljen je u prvih 17 minuta utakmice! Goste je u vodstvo doveo branič Eliaquim Mangala udarcem glavom u 8. minuti, a samo dvije minute kasnije stvari je na početak vratio srbijanski reprezentativac Nemanja Matić snažnim volejom s vrha 16-erca.

Taj pogodak zavrtio se na mnogim TV psotajama diljem svijeta, a na internetu je pravi hit.

Pet minuta nakon toga gosti ponovno dolaze do vodstva, ovoga puta preko Kolumbijca Jacksona Martineza, koji je iskoristio pogrešku domaćeg vratara Artura Moraesa. No, kao i nešto ranije, Benfica ponovno dolazi do poravnanja dvije minute kasnije, ovoga puta preko Osvalda Gaitana, koji, kao i Martinez dvije minute ranije, koristi lošu reakciju braniča Porta, te zabija za konačnih 2-2, ponavljamo, u 17. minuti prvog poluvremena!

Promjena više nije bilo, pa je tako Benfica ostala vodeća na prvenstvenoj ljestvici s tri boda više od Porta, ali i utakmicom više. Prva pratnja Braga zaostaje ogromnih 10 bodova.