'Prekršaj za zatvor' Cambiassa

Juveu Derby d'Italia na Meazzi, Kovačić igrao 90 minuta!

U derbi utakmici 30. kola talijanske Serie A nogometaši Juventusa su slavili na Giuseppe Meazzi kod Intera 2-1, te su tako napravili novi krupni korak prema obrani naslova prvaka...

Juventus sada ima čak 12 bodova više od Napolija koji će u večernjim satima odigrati svoj ogled ovog kola, gostovanje baš u Torinu, ali kod istoimenog suparnika.

Juventus se ovom pobjedom, također, osvetio Interu za prvi dio sezone kada je Stramaccionijeva momčad slavila u Torinu 3-1. Fabio Quagliarella, 30-godišnji napadač Juventusa, bio je pravi junak ovog ogleda, jer je prvo u 3. minuti sjajno opalio s 25 metara i pogodio pod gredu domaćih vratiju, a u 60. minuti je krajnjim naporom spasio da lopta ne otiđe izvan granica travnjaka, ali je ujedno sjajno pritom asistirao Matriju za konačnih 2-1.

Inter je imao svojih prilika, izjednačio je Palacio u 54. minuti nakon lijepe akcije i asistencije Cassana, no domaćin je, sve u svemu, bio prilično nekonkretan u završnici. Hrvatski nogometaš Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za Inter, boreći se na sredini terena s Juventusovim majstorima.

szólj hozzá: Inter vs Juventus 1-2 MATCH HIGHLIGHTS

szólj hozzá: Inter vs Juventus -1-2 Cambiasso Brutal Fault

Palermo je posljednji put pobijedio 24. studenoga prošle godine! Serija je stala ove subote, a Palermo je nakon sedam remija i osam poraza pobijedio Romu 2-0, koja je u posljednjih pet prvenstvenih utakmica čak četiri puta slavila (između ostaloga, i protiv Juventusa). Utakmica je odlučena u prvom dijelu - prvo je Miccoli asistirao Slovencu Iličiču za 1-0, a potom su se uloge obrnule i Miccoli je bio strijelac.

Palermo se tako pokušava spasiti ispadanja, a sve je dalje od toga Pescara koja je nakon subote skliznula na posljednje mjesto. Parma je lako, s 3-0, svladala Pescaru za koju nije konkurirao hrvatski nogometaš Ante Vukušić zbog temperature.

Nije u subotu igrao niti Marko Livaja jer ga je njegov klub Atalanta suspendirao. U Bergamu, gdje je gostovala Sampdorija, nije bilo pogodaka.

Korak unatrag je napravila Fiorentina, kada je u pitanju borba za trećim mjestom (kvalifikacije Lige prvaka iduće sezone). Cagliari je bio bolji od Toskanaca 2-1. Istim je rezultatom Lazio doma svladao Cataniju, a dva su pogotka Rimljani zabili u posljednjih deset minuta. Recimo da se nakon duljeg vremena u sastav Lazija vratio Miroslav Klose, odigravši zadnjih petnaest minuta. (TS)