Naslov sve bliži

Juventus srušio Milan na San Siru, golčina Carlosa Teveza!

U derbiju 26. kola Serije A nogometaši Juventusa pobijedili su Milan na San Siru s 2-0 i dodatno povećali prednost na ljestvici...

Istina, ove se sezone dvoboj između Milana i Juventusa teško može nazvati derbijem budući da su 'rossoneri' tek na devetom mjestu, a i uoči utakmice su imali više od 30 bodova zaostatka za 'starom damom'. Ta je razlika došla na vidjelo i u nedjelju iako se ne može reći da Milan nije imao svojih prilika, pa čak i više udaraca na gol.

No, Juventus je bio taj koji je zabijao. Gosti su u 44. minuti lijepo kombinirali u šesnaestercu, a u završnici akcije je Stephan Lichtsteiner pronašao Fernanda Llorentea kojem nije bilo teško zabiti s pet metara nakon što je domaći vratar Christian Abbiati ispao iz igre. Za 2-0 je u 68. minuti zabio Carlos Tevez sjajnim udarcem s više od 20 metara, uz pomoć prečke. Argentincu je to 15. gol kojim je preuzeo prvo mjesto na ljestvici strijelaca.

Za Juventus je ovo već 18. utakmica zaredom u Seriji A u kojoj nije poražen. Na vrhu ljestvice sada ima 11 bodova više od Rome koja je, istina, odigrala utakmicu manje.

U drugoj utakmici nedjeljne večeri Lazio je u Firenci pobijedio Fiorentinu s 1-0, a jedini je strijelac već u petoj minuti bio Lorik Cana. U domaćem sastavu nije bilo ozlijeđenog Ante Rebića. (TS)