Izuzetno motivirani

Juventus se na 'vrućoj' Siciliji vratio na prvo mjesto!

Izuzetno motivirani mogućnošću da se vrate na čelnu poziciju u Seriji A nogometaši Juventusa su uz izrazitu dominaciju svladali Palermo u gostima s 2-0, te tako iskoristili poraz Milana...

Pogocima Bonuccija i Quagliarelle u drugom poluvremenu Juventus je konkretizirao bolju igru tijekom cijelog dvoboja na Siciliji, te s nova tri boda uz domaći poraz Milana od Fiorentine opet zasjeo na vrh ljestvice Serije A.

Bio je ovo tek drugi domaći poraz Palerma na svom terenu, no kao i onaj od Milana i ovaj je zasluženo pripao gostima. Igrači trenera Antonija Contea loptu su u svom posjedu držali gotovo dvostruko više vremena (65-35 posto), uputili 11 udaraca na protivnička vrata u odnosu na samo tri Palerma, a domaćini mogu čak biti i zadovoljni ovim porazom jer je od tih 11 udaraca osam išlo unutar okvira njihova gola. Gosti su izveli i osam udaraca iz kuta, a Palermo niti jedan...

szólj hozzá: Palermo vs Juventus 0:2 GOALS

Nakon što je na zadnja dva ligaška gostovanja kod Palerma torinska "stara dama“ upisala poraze, sada je u znatno važnijem trenutku došla do tri boda. Bilo je ovo 12 puta ove sezone da je nakon 0-0 na poluvremenu Juventus do kraja sačuvao mrežu netaknutom pa se mogu podičiti i uvjerljivo najčvršćom obranom u Seriji A koja je primila samo 17 pogodaka.

Hrvatski napadač Igor Budan zaigrao je za Palermo od 62. minute umjesto Acquaha, no poput svojih suigrača bio je nemoćan protiv raspoloženih gostiju. (TS)

Serie A, 31. kolo:

Palermo – Juventus 0-2 (Bonucci 56, Quagliarella 69)

Milan – Fiorentina 1-2 (Ibrahimović 31-11m / Jovetić 47, Amauri 89)

Atalanta – Siena 1-2 (Schelotto 9 / Larrondo 13-11m, Destro 90+2)

Cagliari – Inter 2-2 (Astori 5, Pinilla 61 / Milito 6, Cambiasso 64)

Cesena – Bologna 0-0

Chievo – Catania 3-2 (Bradley 6, Pellissier 20-11m, Paloschi 50 / Andreolli 32-ag, Almiron 85)

Lecce – Roma 4-0 (Muriel 22, 49, Di Michele 44, 55-11m / Krkic 88, Lamelan 90)

Novara – Genoa 1-1 (Mascara 68 / Palacio 7)

Udinese – Parma 3-1 (Asamoah 45, 90+1, Di Natale 56 / Lucarelli 84)