Veličanstveni Juve

Juventus razbio Romu, Milan opet bez pobjede!

Nogometaši Juventusa lakoćom su se obračunali s Romom u Torinu u 6. kolu Serie A. Slavili su s 4-1 u susretu u kojem su već nakon 19 minuta imali vodstvo 3-0...

Andrea Pirlo načeo je mrežu Rome već u 11. minuti iz slobodnog udarca. Pucao je talijanski veznjak lukavo, prizemno u vratarov kut, a pogled Maarten Stekelenburga je bio zaklonjen od živog zida vlastite momčadi.

U 16. minuti vodstvo Torineza je povisio Arturo Vidal iz jedanaesterca koji je skrivio Leandro Castán igrajući rukom u vlastitom kaznenom prostoru, da bi tri minute poslije poentirao i Alessandro Matri nakon Vidalove asistencije. Zanimljivo, prethodna utakmica ovih dviju momčadi u Torinu, u travnju ove godine, završila je 4-0 pobjedom Juventusa, a tada su "zebre" vodile 3-0 nakon 29 minuta.

Juve je i unatoč visokom vodstvu nastavio dominirati i do poluvremena je rimski klub spašavao okvir gola. U nastavku je domaćin ipak malo spustio ritam što je iskoristila Roma za počasni gol. Strijelac je bio Pablo Osvaldo iz penala u 69. minuti. Istog je prethodno skrivio Leonardo Bonucci prekršajem nad Mattiom Destrom.

Juventus 4-1 AS Roma footyroom.com by Futbol2101

Konačnih 4-1 postavio je u 90. minuti Giovinco, koji je u trku zaobišao vratara Stekelenburga i poslao loptu u mrežu nakon prethodnog lijepog proigravanja u prostor.

Juventus je neporažen u 45 uzastopnih susreta Serie A od svibnja 2011. godine. Ove je sezone na učinku od pet pobjeda i jednog remija, dok je Roma pretrpila drugi poraz.

U ranijem terminu Parma Milan remizirali su 1:1. Vodili su gosti golom El Shaarawyja s početka drugog poluvremena, da bi bod i veliko veselje domaćima donio Galloppa u 66. minuti. (TS)