Pogledajte gol legende

Juventus 'potopio' Romu, fantastičan pogodak Del Piera!

Nogometaši Juventusa pobijedili su u Torinu momčad Rome s uvjerljivih 3-0 u četvrtfinalnoj utakmici Kupa Italije…

Bio je to sudar najtrofejnijih talijanskih momčadi u ovome natjecanju. I jedni i drugi su bili pobjednici po devet puta, s time da je Juventus svoj zadnji naslov osvojio još 1995. godine, a Roma zadnja dva 2007. i 2008. godine.

Juventus je po 30. puta osigurao plasman u polufinale. Zasluženo, rezultat je realan jer je Juventus uistinu bio znatno bolja momčad na terenu. Posebno će se pamtiti fantastičan pogodak legendarnog Alessandra Del Piera u 30. minuti za vodstvo 2-0. Iskosa s lijeve strane, s nekih 18 metara, fantastičnim je udarcem s rotacijom pogodio u lijevi gornji kut nemoćnog Rominog vratara Stekelenburga. Lopta je očešala vratnicu i odsjela u mreži. Bio je to baš gol u Del Pierovom stilu. Inače, njegov ukupno 285. za Juventus, ali prvi nakon svibnja prošle godine. Prošlo je 616 minuta otkad je zadnji puta zatresao mrežu.

Juventus je poveo u 6. minuti kada je Giaccherini primio odličnu dubinsku loptu, sjurio se sam pred Stekelenburga i matirao ga preciznim udarcem.

U 69. minuti, Roma je ostala bez Erika Lamele, koji je dobio izravni crveni karton zbog udaranja Chiellinija bez lopte.
Juventus je s igračem više krenuo i po treći gol, do kojeg je stigao u 90. minuti, kada je Kjær ubačenu loptu s lijeve strane skrenuo u vlastitu mrežu.

Za goste je bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić odigrao svih 90 minuta, a u 39. je dobio žuti karton.

U polufinalu će Juventus igrati protiv boljeg iz ogleda između Lazija i Milana.