Slavlje u Torinu

Juventus pobjedom proslavio naslov prvaka

36. kolo talijanske Serie A nastavljeno je susretom između Juventusa i Atalante, a uspješniji su bili Torinezi koji su na svom stadionu slavili s minimalnih 1-0 dan nakon što su i matematički osigurali naslov prvaka...

Romin poraz kod Catanije potvrdio je Juventusovu obranu naslova prvaka, a dan kasnije Stara dama je uz pobjedu sa svojim navijačima proslavila novi naslov prvaka.

U goste im je stigla Atalanta bez Marka Livaje, a momčad Antonija Contea dugo je lomila otpor protivnika i tek u posljednjih 20 minuta riješila pitanje pobjednika.

Sva tri boda Juventusu je osigurao u 72. minuti Simone Padoin na asistenciju Paula Pogbe što je bio jedini pogodak na susretu.

Ovom pobjedom Juventus je zadržao stopostotan učinak na svom travnjaku u talijanskom prvenstvu ove sezone te u još boljem raspoloženju dočekuje derbi u Rimu protiv Rome koji je na rasporedu 11. svibnja. Sretan može biti i Antonio Conte koji je pobjedom protiv Atalante stigao do 100. pobjede s Juventusom u svim natjecanjima. (TS)

Serie A, 36. kolo:

Lazio - Verona 3-3 (Keita 30, Lulić 61, Mauri 90+4 / Marquinho 38, Iturbe 70, Romulo 84)

Juventus - Atalanta 1-0 (Padoin 72)