46. utakmica zaredom

Juventus nastavio niz nepobjedivosti: Marchisio zabio za pobjedu!

Do šeste su ovosezonske pobjede u sedmome prvenstvenom kolu došli Juventusovi nogometaši slavivši na gostovanju kod Siene 2-1...

Dva su puta gostujući nogometaši vodili, s tim da je Claudio Marchisio pogodak odluke postigao u 84. minuti utakmice, nakon prekida i jednog odbijanca koji domaći nogometaši nisu na vrijeme blokirali.

U vodstvo je prvake pogotkom u 14. minuti doveo Andrea Pirlo. Zabio je 33-godišnji veznjak iz slobodnog udarca. Bio je to njegov 12. pogodak iz "slobodnjaka" od 17 posljednjih koje je postigao u Seriji A.

Torinskoj je momčadi ovo bila 46. uzastopna prvenstvena utakmica bez poraza. Niz traje od 15. svibnja 2011. godine. Tada su, u 37. kolu sezone 2010/11, Juventusovi nogometaši izgubili kod Parme 1-0.

U Sieni se pokazalo da im ove sezone u Seriji A najmanje odgovaraju toskanske momčadi. U pretprošlom su kolu remizirali (0-0) kod Fiorentine. Njihova su to dva najlošija ovosezonska rezultata u domaćem prvenstvu.

szólj hozzá: Siena vs Juventus 1:2 GOALS HIGHLIGHTS

Najuvjerljiviju pobjedu u dosadašnjem dijelu sedmog kola ostvarili su nogometaši Lazija koji su na gostovanju kod Pescare slavili 3-0. Brazilac Hernanes doveo je goste u vodstvo svojim četvrtim ovosezonskim pogotkom, a nova je dva pogotka potom zabio Miroslav Klose. Nijemac je trenutačno drugi na ljestvici strijelaca s pet pogodaka.

Lazio je posljednji put tri pogotka prednosti do poluvremena stvorio davne 2003. godine. S učinkom od pet pobjeda i dvaju poraza momčad Vladimira Petkovća i dalje drži treće mjesto na ljestvici.

U Pescarinim je redovima do 66. minute igrao hrvatski napadač Ante Vukušić.

Do treće je pobjede još jednim pogotkom sjajnog Crnogorca Stevana Jovetića došla Fiorentina. Na Stadionu Artemio Franchi pala je Bologna, a najbolji je nogometaš domaće momčadi pogodio u sedmoj minuti.