Campioni d'Italia

Juventus 31. put podigao trofej prvaka Italije!

U prvoj utakmici 37. kola talijanske Serije A novi-stari prvak Juventus pred svojim je navijačima odigrao samo 1-1 protiv Cagliarija...

Iako su Torinezi već ranije osigurali obranu naslova, željeli su do kraja sezone pobijediti u svim utakmicama i skupiti 92 boda. Srušili bi time rekord Serije A po broju osvojenih bodova u jednoj sezoni (91) koji i sada drži Juventus, ali generacija koju je u sezoni 2005/06 vodio Fabio Capello.

Momčad Antonija Contea će rekord morati loviti u nekoj drugoj sezoni, a glavni je "krivac" za to Kolumbijac Segundo Ibarbo koji je već u 12. minuti doveo u vodstvo goste sa Sardinije. Zanimljivo, prije ove utakmice Juventus je bio jedina momčad u Seriji A koja nije primila nijedan gol u uvodnih 15 minuta.

"Stara dama" je do kraja dvoboja uspjela samo izjednačiti, a strijelac je u 61. minuti bio Mirko Vučinić kojem je loptu glavom proslijedio Arturo Vidal. Na ovaj je način ujedno prekinut i Juventusov niz od devet uzastopnih prvenstvenih pobjeda.

Na kraju utakmice igrači Juventusa podigli su trofej najboljeg talijanskog kluba po 31. put u povijesti, no službeno im se priznaje 'tek' 29. naslov, jer su im dva oduzeta nakon afere 'calciopoli'.