S(p)retni bod Lazija

Juve slavljem u Livornu preuzeo vrh Serie A

Nogometaši Juventusa zasjeli su na čelo ljestvice u talijanskom nogometnom prvenstvu makar na jedan dan. U 13. kolu Juve je slavio kod Livorna s 2:0.

Golove za aktualne prvake postigli su Fernando Llorente i Carlos Tevez, pa su tako 11. ovosezonskom pobjedom prestigli dosad vodeću Romu za dva boda. (Roma svoju utakmicu 13. kola protiv Cagliarija igra u ponedjeljak, op.a.). Oba je gola Juventus zabio u drugom poluvremenu. Prvog je Llorente zabio s nekih osam metara iz voleja nakon ubacivanja Paula Pogbe, dok je kod drugog gola španjolski napadač lijepo smirio loptu i potom ju namjestio Tevezu. Prizemni udarac Argentinca malo unutar kaznenog prostora završio je potom u mreži tik uz vratnicu.

Livorno 0-2 Juventus All Goals by all-goals

Atalanta Marka Livaje poražena je na gostovanju kod Sassuola 2:0, iako su domaćini u završnici igrali bez isključenog Luce Anteija (od 76. minute). Do trenutka njegovog isključenja Sassuolo je zabio dva gola u razmaku od samo četiri minute preko Simonea Zaze i Domenica Berardija. Livaja je za Atalantu igrao do 68. minute.

Lazio se poraza na gostovanju kod Sampdorije spasio u četvroj minuti sudačke nadoknade golom Lorika Cane. Završilo je 1:1, a Lazio je od 46. minute igrao s igračem više nakon isključenja Nenada Krstičića.

Udinese je bez Ivana Kelave u sastavu na svom Friuliju savladao Fiorentinu bez Ante Rebića s minimalnih 1:0. Jedini je gol na susretu djelo Thomasa Heurtauxa iz 34. minute.