Milimetri od titule

Juve protutnjao Rimom i 'otvorio šampanjac': Lazio potučen na Olimpicu!

Ako je i bilo kakvih dvojbi oko novog prvaka Italije, one su riješene ovog ponedjeljka.

U posljednjoj utakmici 32. kola Serie A Juventus je u Rimu s 2:0 slavio protiv Lazija.

Ovom pobjedom aktualni talijanski prvak još se više približio obrani naslova, budući da ispred drugoplasiranog Napolija ima 11 bodova prednosti šest kola prije kraja sezone.

Iako je bolje otvorio utakmicu te zaprijetio preko Hernanesa, Lazio je kapitulirao nakon manje od osam minuta utakmice.

Albanac Lorik Cana oborio je u kaznenom prostoru Claudija Marschisija, a siguran realizator s bijele točke bio je Vidal. Lazio se nakon primljenog pogotka nije raspao, te je čak u nekoliko navrata i opasno prijetio. Juventus je pak s čak šestoricom u vezi vješto kontrolirao posjed lopte i čekao pogrešku domaćina.

Ona se dogodila u 28. minuti, kada je u svom kaznenom prostoru pogriješio Michael Ciani, a istu je lobom realizirao ponovno Vidal.

Promjene rezultata u nastavku nije bilo, jer je Juventus rutinski sačuvao prednost pred očito umornim nogometašima Lazija. Rimski je klub u posljednjih šest kola Serie A upisao svega jednu pobjedu, uz četiri poraza i remi, dok je u Europa ligi ispao u četvrtfinalu od turskog Fenerbahčea.