Rapsodija Rome

Juve preko gradskog rivala na korak do naslova, novi udarac za Inter!

Pobjedom protiv gradskog rivala Torina (2-0) nogometaši Juventusa stigli su na milimetar do obrane nalsova talijanskog prvaka. Četiri kola prije kraja Serije A “zebre” imaju 11 bodova prednosti u odnosu na Napoli...

Juventus je na Olimpijskom stadionu, na kojem je i sam ne tako davno bio domaćin, do trijumfa došao tek u samoj završnici utakmice. U 86. minuti je Arturo Vidal opalio s 25 metara i matirao Jeana Gilleta, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade iz blizine zabio i Claudio Marchisio nakon što mu je loptu glavom proslijedio Fabio Quagliarella. Vidalu je ovo, inače, bio četvrti gol u posljednje tri ligaške utakmice.

Momčad Antonija Contea sljedeći vikend kod kuće igra protiv Palerma i veliki su izgledi da će tada i potvrditi novi naslov.

Torino 0-2 Juventus by fasthighlights-2012

Fiorentina je na trećem mjestu ljestvice, onom koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka, zamijenila Milan. Toskanci su u nedjelju slavili u gostima kod Sampdorije s 3-0 što im je treća uzastopna pobjeda i šesta u zadnjih osam kola. Strijelci su bili Juan Guillermo Cuadrado, Adem Ljajić i Alberto Aquilani, a Đenovljani su od 80. minute imali i igrača manje jer je isključen Daniele Gastaldello. Milan se, spomenimo, na treće mjesto može vratiti navečer kada na San Siru dočekuje Cataniju.

SAM 0-2 FIO by ADSA214

Roma je na Olimpicu deklasirala Sienu s 4-0 i dodatno joj otežala borbu za ostanak. Prvi je hat-trick u Seriji A postigao Pablo Osvaldo, koji sada na kontu ima 15 ligaških golova, a preostali je pogodak djelo Erika Lamele. Rimljani su pobjedom zadržali peto mjesto koje donosi Europa ligu.

A sve dalje od Europe je Inter koji je novi udarac doživio na Siciliji. Palermo je slavio s 1-0 pogotkom Slovenca Josipa Iličića iz desete minute i pobjegao iz zone ispadanja. Inter je, pak, petim porazom u sedam zadnjih kola nazadovao na sedmo mjesto. Naš je Mateo Kovačić odradio svih 90 minuta za “nerazzurre”. (TS)

PAL 1-0 INT by ADSA214