Suci u glavnim ulogama

Juve ostao neporažen u Milanu: Poništena dva regularna pogotka!

Milan i Juventus odigrali su neodlučeno na stadionu San Siro, a utakmica je bila puna svega. Od poništenih regularnih golova, izravnog crvenog...

U velikom talijanskom derbiju, a ujedno i borbi za prvo mjesto na ljestvici, Juventus je uspio ostati nepobijeđen kod Milana, odigravši na San Siru 1:1.

Tako su zebre zadržale prednost nad ''crveno-crnima, iako je na vrhu trenutačno Milan s bodom više, no Stara dama ima utakmicu manje od svojih rivala. Iako, tko zna kako bi utakmica završila da drugi pomoćni sudac nije bio slijep u 25. minuti.

szólj hozzá: Milan - Juventus 1:0 Nocerino

Naime, u tim je trenucima milanski sastav imao prednost 1:0 nakon pogotka Nocerina (kojega se Juventus prošlo ljeto riješio za oko milijun eura!) iz 15. minute, a pomoćni sudac nije vidio čisti pogodak Sulleya Muntarija. Milan je netom prije sporne situacije izveo udarac iz kuta, Juventusov vratar Buffon čudesno je skinuo prvi udarac, lopta se odbila do Muntarija koji s dva metra puca glavom prema golu. Buffon i to nevjerojatno brani, ali usporena snimka pokazuje da je lopta prešla gol-crtu barem za dva svoja obujma! Još je nevjerojatnije da to nije vidio pomoćnik koji je bio u liniji i ispred čijih očiju se sve to događalo!

szólj hozzá: Muntari Goal CROSS LINE

Stvari su po Milan krenule nizbrdo nakon što je trener Juvea Conte u igru uveo Alessandra Matrija. Napadaču Juventusa prvo je u 79. minuti neopravdano poništen pogodak zbog zaleđa (isti pomoćni sudac!), a usporena snimka je pokazala da je bio u liniji, da bi zatim dugokosi napadač samo četiri minute kasnije odlično reagirao na ubačaj s desne strane i iz voleja zabio za 1:1

AC Milan 1-1 Juventus by jimbrasalonso

Do kraja utakmice Juventusov veznjak Arturo Vidal je zaradio izravni crveni karton u 89. minuti nakon divljačkog starta s leđa na Marka van Bommela.

I tako je 154. sudar Juventusa i Milana u talijanskom prvenstvu završio remijem, ukupno 54. Juve je ostao na 53 pobjede, dok su ih 'crveno-crno' skupili 47. (Agencija VLM)