Sjajan gol Llorentea

Juve na korak do naslova: Pogledajte veličanstvenu asistenciju Pirla

Gostujuća 3-1 pobjeda protiv Sassuola u 35. kolu talijanskog nogometnog prvenstva dovela je Juventus na korak od novog Scudetta...

Tri kola prije kraja sezone Stara dama ima osam bodova prednosti ispred drugoplasirane Rome i nadomak je i matematičkog osiguranja naslova.

Sassuolo se grčevito bori za opstanak i na početku susreta doveo je prvake u probleme. Iskosa s lijeve strane kaznenog prostora pucao je Simone Zaza, a njegov je prizemni udarac našao put do mreže uz bližu vratnicu. No, Juventus se uspio vratiti već do poluvremena preko Carlosa Teveza, a u nastavku i potpuno preokrenuti rezultat golovima Claudija Marchisija i Fernanda Llorentea.

Tevez je zabio za 1-1 snažnim udarcem ljevicom udarcem malo izvan ruba šesnaesterca nakon dodavanja Marchisija, dok je Marchisiju kod gola, kojeg je zabio s ruba peterca asistirao Pirlo. Potom je u 73. minuti Tevez pogodio prečku, ali je Llorente tri minute kasnije nakon lijepog dodavanja Stephana Lichtsteinera petom postavio konačnih 3-1.

Priliku za matematičko osiguranje trećeg uzastopnog naslova talijanskog prvaka Juventus će imati već u sljedećoj domaćoj utakmici protiv Atalante koja se igra za tjedan dana. Prije toga će se u četvrtak u Torinu ogledati protiv Benfice u uzvratnoj polufinalnoj utakmici Europa lige. (TS)