Napoli bez greške

U velikom derbiju u sklopu 3. kola talijanske Serije A nogometaši Intera i Juventusa odigrali su na San Siru neodlučeno 1-1…

Ključne su se stvari u sudaru dva velikana dogodile u posljednjih 20 minuta. U 73. minuti je ''nerazzurre'' u vodstvo doveo Mauro Icardi (20) koji je ljetos stigao iz Sampdorije.

Интер 1-1 Ювентус Обзор Матча by all-goals

Mladić koji je ponikao u Barceloninoj akademiji u igru je ušao samo pet minuta ranije umjesto Saphira Taidera, a potom je iskoristio proigravanje Ricarda Alvareza nakon što je Giorgio Chiellini izgubio loptu na sredini terena. Zanimljivo, Icardiju je to četvrti gol u posljednja tri dvoboja protiv Juventusa.

Interovo je vodstvo, međutim, trajalo samo dvije minute, a za goste je izjednačio Arturo Vidal poslije asistencije Kwadwa Asamoaha.

Naš Mateo Kovačić je ušao u igru u 81. minuti umjesto Alvareza.

Torino 2-2 AC Milan (All Goals) 14.09... by ourmatch

Milan spasio 0:2 u Torinu

Još su se jednom mučili nogometaši Milana, ali za razliku od gostovanja kod Verone u 1. kolu, kada su ostali praznih džepova, ove su subote uspjeli uzeti barem bod i to preokretom u samom finišu utakmice.

Vodili su Torinezi s 2-0 nakon pogodaka Danila d'Ambrosija u 47. i Alessija Cercija u 71. minuti, ali ''rossoneri'' su ipak pronašli put do remija. Najprije je u 87. minuti Sulley Muntari smanjio zaostatak, da bi duboko u sudačkoj nadoknadi Andrea Poli izborio kazneni udarac nakon prekršaja Giovannija Pasqualea. Trener Milana Massimiliano Allegri nije mogao gledati izvođenje penala, ali Balotelli je bio precizan za konačnih 2-2.

Svakako treba napomenuti da je drugi debi za Milan ubilježio Brazilac Kaka. Igrao je do 70. minute, a najzanimljivije su se stvari dogodile nakon njegova izlaska.

I dok se Milan muči, Napoli igra sjajno na startu sezone. U 3. je kolu na svome San Paolu pobijedio Atalantu s 2-0 i to na krilima dojučerašnjih igrača Real Madrida. Slovak Marek Hamšik je u 71. minuti asistirao Gonzalu Higuainu za 1-0, a deset minuta kasnije je Jose Callejon postavio konačan rezultat. Za Callejona je to već treći gol u isto toliko nastupa u Seriji A.