Postigao dva pogotka

Junak nacije! Ušao s klupe i donio im naslov prvaka Europe

Nogometaši Španjolske nastavljaju osvajati prva mjesta u raznim natjecanjima i mnogim dobnim skupinama. Ovog su ponedjeljka španjolski nogometaši do 19 godina osvojili naslov prvaka Europe...

U finalnoj utakmici je Španjolska s 3-2 (1-1), nakon produžetaka, pobijedila Češku na prvenstvu koje je odigrano u Rumunjskoj. Prvo je ime utakmice bio Paco Alcacer koji je s klupe za pričuve ušao na travnjak, te odlučio pobjednika. Naime, u 108. i 114. minuti je postigao pogotke kojima je okrenuo vodstvo 2-1 Češke u pobjedu svoje reprezentacije 3-2.

"Kada sam trebao ući u utakmicu, trener mi je rekao 'Idi unutra i zabij pogodak' pa sam to i napravio", prenosi službena UEFA-ina stranica riječi Alcacera.

Češka je vodila dva puta, 1-0 i 2-1, ali su na kraju ostali samo sa srebrom oko vrata. Inače, Španjolci su produžetke osigurali tek u 85. minuti kada je Pardo izjednačio na 1-1.

Podsjetimo da su ove godine španjolski nogometaši do 21 godine također postali prvaci Europe.