Asistencija Badelja

Junak Bayerna: Sjajni Mandžo golom i asistom riješio Švabe!

Izvrsnim igrama Mandžukić je za klupu prikovao Marija Gomeza, koji je ušao tek u 88. minuti.

Bavarci su kod Stuttgarta slavili s 2:0, a svoj prvi pogodak Mandžo je zabio u 50. minuti, kada je presjekao loptu Cristiana Molinara, predriblao golmana i lakoćom poentirao.

U 72. minuti je lijepo s desnog boka uposlio Thomasa Müllera u petercu, koji je ugurao loptu u mrežu za potvrdu 15. ovosezonske pobjede Bayerna i druge u isto toliko utakmica nastavka sezone.

Mandžukića, kojemu je s tri gola otvorio drugi dio Bundeslige, u 88. minuti zamijenio je Mario Gomez.

HSV je na svojoj Imtech Areni savladao Werder 3:2 u utakmici u kojoj su gosti posljednji sučev zvižduk dočekali sa devetoricom igrača. Naime, kod zelenih je u 80. minuti pocrvenio Clemens Fritz, a 11 minuta kasnije Marko Arnautović.

Werder je vodio golom Lukimye iz devete minute, a u 22. minuti je za HSV izjednačio Južnokorejac Heung-Min Son svojim sedmim ovosezonskim golom. Tukao je jako iskosa s lijeve strane u suprotne rašlje nakon prethodnog dodavanja Milana Badelja. U prvoj minuti nastavka za HSV je zabio Dennis Aogo, a ubrzo potom i Artjoms Rudnevs, dok je konačni rezultat postavio Sokratis Papastathopoulos.

Badelj je odigrao svih 90 minuta za pobjednički sastav. Ivo Iličević za HSV i Mateo Pavlović kod Werdera odgledali su čitav susret s klupe za pričuve. (TS)

Bundesliga, 19. kolo:

Stuttgart - Bayern 0:2 (Mandžukić 50, Müller 72)

HSV - Werder 3:2 (Son 22, Aogo 46, Rudnevs 52 / Lukimya-Mulongoti 9, Papastathopoulos 54)