Remi Newcastlea i Sunderlanda

Jelavićevom Evertonu bod na Loftus Roadu

Nogometaši Queens Park Rangersa i Evertona odigrali su 1-1 na Loftus Roadu u ogledu 8. kola Premiershipa…

Gostujući sastav, za kojeg je hrvatski reprezentativni napadač Nikica Jelavić igrao do 84. minute, može biti zadovoljniji tim bodom jer su domaćini bili nešto bolji sastav, a od 61. minute imali su i igrača više, nakon isključenja Pienaara koji je dobio drugi žuti zbog prekršaja s leđa.

QPR je ostao na posljednjem mjestu na ljestvici jer je u ovoj utakmici osvojio svoj tek treći bod ove sezone. Everton je četvrti s 15 bodova, sedam manje od vodećeg Chelseaja.

Domaćini su poveli već u 2. minuti. Nakon kornera Evertona je vratar domaćina Julio Cesar odbio loptu koju je duboko u svom polju prihvatio Hoilett, povukao kontru preko cijelog terena šutirao s više od 20 metara. Lopta je pogodila gostujučeg braniča Bainesa, promijenila smjer i odsjela u mreži.

Nikica Jelavić zaprijetio je prvi puta u 17. minuti iz slobodnog udarca, ali njegov pokušaj nije bio naročito opasan i Cesar je lako obranio taj udarac.

Gosti su do izjednačenja stigli u 33. minuti. Pienaar je odlično ubacio iz slobodnog udarca, Distin je tukao glavom, lopta je pogodila vratnicu i od domaćeg čuvara mreže Julija Cesara se odbila u mrežu.

Vrlo brzo nakon toga, mogli su gosti i povesti, ali je Jagielka glavom pogodio gredu.

Iako su nakon crvenog kartona Pienaaru domaćini više prijetili, najbolju priliku do kraja imali su igrači iz Liverpoola. Opet se u prilici našao Jagielka, ali je iz velike blizine glavom tukao ravno u Cesara. U nastavku akcije je Jelavić iz solidne pozicije tukao preko gola. Umjesto hrvatskog napadača je menadžer Evertona David Moyes u 84. minuti u igru poslao obrambenog igrača Heitingu, jer se očito zadovoljio i s jednim bodom.

Sunderland i Newcastle odigrali su na Stadionu svjetla također 1-1 u lokalnom Tyne-Wear derbiju. Gosti su poveli već u 3. minuti pogotkom Yohana Cabayea. U 25. minuti ostali su bez isključenog Cheikha Tiotea. Svejedno su uspijevali održati vodstvo sve do 85. minute kada je senegalski napadač Demba Ba bio autor nesretnog autogola. (TS)