Kiks Cityja

Briljantni Hazard odveo Chelsea na vrh ljestvice, prvijenac Jelavića za Hull!

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić postigao je pogodak za svoj novi klub Hull City, koji je u gostima svladao Sunderland s 2-0 u ogledu 25. kola Premierlige...

Jelavić je poentirao glavom u 62. minuti za svoj prvi pogodak ove sezone u engleskom prvenstvu. Okončao je time post dugačak 1018 minuta premierligaškog nogometa. Prvi gol za goste zabio je u 16. minuti Shane Long, koji je, poput Jelavića, pristupio ''tigrovima'' u siječanjskom prijelaznom roku.

Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Newcastle s 3-0, čime je stigao do osme prvenstvene pobjede u zadnjih 10 nastupa, uz dva remija u tom nizu od 10 utakmica bez poraza. Tom pobjedom je Chelsea zasjeo na prvo mjesto na ljestvici, jer je Arsenal ranije izgubio na Anfieldu od Liverpoola s 5-1, dok je Manchester City odigrao skromnih 0-0 na gostovanju kod Norwicha. Momčad Josea Mourinha ima bod više od Arsenala, dva više od Manchester Cityja, a svoju šansu u borbi za titulu vreba i Liverpool koji ima 6 bodova manje od Chelseaja.

Eden Hazard zabio je sva tri gola protiv Newcastlea. Postigao je 14. igrač koji je zabio hat-trick za Chelsea u Premierligi. Prvi gol zabio je u 27. minuti nakon dobrog dodavanja Ivanovića, za drugi gol u 34. minuti mu je krasno petom asistirao Eto'o, dok je točku na i stavio iz kaznenog udarca u 63. minuti, koji je iznudio Eto'o.

Manchester City je kao domaćin demolirao Norwich sa 7-0 početkom studenog, ali je na gostovanju kod tog kluba odigrao vrlo skromnih 0-0. Očito je na Cityjeve igrače ostavio trag domaći poraz u prošlom kolu od Chelseaja 1-0, od kojeg se niti u ovoj utakmici nisu oporavili. Imali su svega dva udarca u okvir gola, koliko i domaćin. Prvi puta nakon siječnja 2012. godine, City nije zabio u dvije prvenstvene utakmice u nizu.

Ozlijeđeni hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren nije konkurirao za momčad Southamptona, koja je kao domaćin dvaput vodila protiv Stokea, ali je dvoboj završio rezultatom 2-2.

Kevin Nolan je dvama golovima na samom početku drugog poluvremena donio gostujuću pobjedu West Hamu kod Aston Ville 2-0. Ukupno je u karijeri zabio 7 golova Aston Villi, više negoli i jednoj drugoj momčadi iz Premierlige. Isto tako, nakon 15 uzastopnih ligaških utakmica bez gola, zabio ih je pet u zadnjih pet nastupa. (TS)

Premierliga, 25. kolo:

Liverpool - Arsenal 5-1 (Škrtel 1, 10, Sterling 16, 52, Sturridge 20 / Arteta 69-11m)

Chelsea – Newcastle 3-0 (Hazard 27, 34, 63 – 11 m)

Norwich – Manchester City 0-0

Sunderland – Hull 0-2 (Long 16, Jelavić 62)

Aston Villa- West Ham 0-2 (Nolan 46, 48)

Crystal Palace – West Bromwich 3-1 (Ince 15, Ledley 27, Chamakh 69 – 11 m / Bifouma 46)

Southampton – Stoke 2-2 (Lambert 6, Davis 41 / Odemwingie 38, Crouch 44)