Tottenham vodio do 90. minute

Ludi preokret u nadoknadi: Everton slavi Nikicu Jelavića!

Nogometaši Tottenhama vodili su 1-0 do 90. minute utakmice protiv Evertona na Goodisonu u nedjeljnom srazu 16. premierligaškog kola. Onda su domaći preokrenuli...

Najprije je u 90. minuti Steven Pienaar bivšem klubu pogodio glavom na asistenciju Seamusa Colemana, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade nastavka igre Nikica Jelavić zabio za konačnih 2-1 pogodivši iz blizine desnom nogom.

Na centaršut s desne strane, najprije je škaricama reagirao mladi Grk u Evertonovim redovima, Apostolos Vellios. Jelavić je sjajno pratio suigračev neprecizan pokušaj udarca izbjegavši pritom zaleđe, te ubojito matirao Huga Llorisa za tri Evertonova boda.

Bio je to Jelavićev šesto ovosezonski premierligaški pogodak, ali prvi nakon četiri utakmice bez gola, odnosno tek drugi u posljednjih devet Evertonovih premierligaških utakmica.

Ev2-1To[Matchhighlight.com]goal by matchhighlight1

Uz ovacije gledališta i pozdrave suigrača s klupe Jelavić je napustio igru u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Everton je ubilježio prvu pobjedu nakon četiriju utakmica bez troboda.

Gostujuća momčad Andrea Villas-Boasa, koja je povela preko Clinta Dempseyja u 76. minuti, još je jednom pokleknukla u završnici utakmice. U posljednjih 15-ak minuta 16 ovosezonskih premierligaških utakmica "spursi" su primili deset golova, što iznosi čak 40% njihovih primljenih pogodaka i predstavlja najlošiji statistički rezultat u Premiershipu.

Do ovog su dvoboja Londončani bili na nizu od triju premierligaških pobjeda, odnosno četiriju ukupno računa li se Europa liga.

Premierliga, 16. kolo:

Manchester City - Manchester United 2-3 (Y. Toure 60, Zabaleta 86 / Rooney 16, 29, Van Persie 90+2)

Everton - Tottenham 1-2 (Pienaar 90, Jelavić 90+2 / Dempsey 76)