Nikica nastavlja trpati

Jelavić ponovno eksplodirao, Chelsea iskoristio kiks Spursa!

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić bio je dvostruki strijelac za Everton, koji je u 32. kolu Premiershipa odigrao u gostima kod Norwicha 2-2…

Dva puta je Everton vodio nakon Jelavićevih pogodaka. Prvi je gol naš napadač zabio u 22. minuti desnom nogom nakon ubacivanja Jagielke, a na pravom mjestu našao se i u 61. minuti, kada je poentirao lijevog nogom. Poslužio ga je tada Pienaar. Jelavić je odigrao cijelu utakmicu za goste, a strijelci za Norwich bili su Howson u 39. minuti i Holt u 74.

szólj hozzá: ov2-2gv[Matchhighlight.com]L

Jelaviću je ovo bio osmi nastup u Premiershipu za Everton, ali tek drugi u kojem je upisao svih 90 minuta. Stigao je do brojke od četiri gola u prvenstvu za momčad iz Liverpoola, još jedan je zabio u FA Cupu.

Pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade, Juan Mata je donio Chelseaju domaću pobjedu nad Wiganom 2-1. Nakon Torresovog udarca lopta se odbila od okvira gola, a Mata je poentirao za osmu pobjedu u 10. nastupu ''bluesa'' u svim natjecanjima otkad je vođenje momčadi preuzeo talijanski menadžer Roberto Di Matteo.

szólj hozzá: ce2-1wi

Wiganovi igrači bili su ljuti na suca Mikea Jonesa kada je Branislav Ivanović u 62. minuti doveo domaćine u vodstvo, smatrajući da je srpski branič bio u zaleđu. Mohamed Diame je izjednačio u 82. minuti na 1-1, ali Wigan na kraju ipak nije uspio osvojiti jedan bod koji bi mu puno značio u borbi za ostanak.

Liverpool je odigrao novu utakmicu bez pobjede, ali ovoga puta barem nije izgubio, kao u pet navrata u prethodnih šest utakmica. Odigrali su ''redsi'' 1-1 na Anfieldu protiv Aston Ville. Gosti su poveli u 10. minuti pogotkom australskog veznjaka Chrisa Herda u 10. minuti desnom nogom s 14 metara. Pritisak Liverpoola u nastavku urodio je plodom u 82. minuti, kada je prvo Daniel Agger udarcem glavom pogodio gredu, ali je odbijenu loptu Urugvajac Luis Suarez iz blizine proslijedio u mrežu.

Liverpool je u 13 utakmica u 2012. godini osvojio mizernih devet bodova.

Fulham je, gostujući na Reeboku kod Boltona, slavio s uvjerljivih 3-0. Američki napadač Clint Dempsey bio je dvostruki stirjelac za Fulham, a naš Ivan Klasnić igrao je za Bolton od 61. minute.

WBA je kao domaćin uvjerljivo svladao Blackburn s 3-0. (TS)