Čeka se Old Firm

Jelavić loš u porazu Rangersa kojim im je ugrožena vodeća pozicija!

Glasgow Rangers pretrpio je drugi ovosezonski poraz u 20. kolu škotskog nogometnog prvenstva na gostovanju kod St. Mirrena. Bilo je 2-1 za domaćina...

Unatoč obećavajućem početku,  Rangers je s 2-1 poražen kod osmoplasirane momčadi škotske Premier lige. Lee Wallace doveo je momčad Allyja McCoista u vodstvo već nakon 11 minuta igre u prvom poluvremenu. Gosti su nastavili dominirati sve do 24. minute kada se dogodio ključan detalj koji je odredio daljnji tijek susreta.

Na hrvatskom reprezentativcu Nikici Jelaviću napravljen je prekršaj s desne strane Rangersova napada, a iz istog je, činilo se, Kyle Lafferty zabio za 2-0. No, glavni sudac svirao je prekršaj Leeja McCullocha kojem je nakon toga pokazao izravni crveni karton. McCulloch je u borbi za poziciju laktom u glavu pogodio obrambenog igrača St. Mirrena zbog čega je već nakon nepunih 25 minuta igre morao napustiti travnjak.

Ostatak prvog djela protekao je u potpunoj dominaciji domaćih nogometaša čija se upornost konačno isplatila u 44. minuti. Australac Aaron Mooy prošao je sretno pored trojice obrambenih igrača Rangersa, a onda je topovskim udarcem lijevom nogom pogodio gornji desni kut gostujućih vrata.

Rangers se grčevito branio da izdrži do poluvremena barem s neriješenim rezultatom, a onda je uslijedio, pokazalo se na kraju, pobjednički pogodak. Jelavić je izgubio loptu uz aut-liniju 35 metara od svog gola, Paul McGowan odlično je utrčao u prazan prostor, primio loptu, te neobranjivo pogodio desni donji kut Rangersova gola u drugoj minuti sudačke nadokande za vodstvo St. Mirrena.

U nastavku utakmice gosti su i s igračem manje bili bolja momčad, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja. Najbolju priliku za to imao je Jelavić koji je u 55. minuti propustio realizirati jedan na jedan situaciju s golmanom St. Mirrena. Lijevom je nogom pucao pored gola.

Do kraja utakmice gosti su ostali i bez Rumunja Dorina Goiana koji je u razmaku od 15-ak minuta sakupio dva žuta kartona. Jelavić je odigrao svih 90 minuta utakmice, baš kao i bosansko-hercegovački reprezentativac Saša Papac.

Kiks Rangersa iskoristili su nogometaši Celtica iz Glasgowa, koji su se u 20. kolu škotskog Premiershipa s 2-1 domaćom pobjedom nad Kilmarnockom gradskim rivalima približili na samo bod zaostatka.

U srijedu navečer, 28. prosinca, na Celtic Parku će domaća momčad u drugom Old Firmu sezone dočekati Rangerse i eventualnom ih pobjedom prestići na ljestvici prvi put nakon četvrtoga ovosezonskog kola.

Raniji su poraz (2-1) nogometaša Allyja McCoista kod St. Mirrena Celticovi igrači kapitalizirali istovjetnom domaćom pobjedom nad Kilmarnockom. Do pobjede ih je s dvama pogocima predvodio grčki centarfor Georgios Samaras.

Bila je to osma uzastopna pobjeda momčadi Neila Lennona u škotskom prvenstvu.