Oštre kritike

'Jelavić je sjena nekadašnjeg sjajnog napadača'

Nogometaši Evertona nisu uspjeli pobijedili Oldham u gostima, u ogledu osmine finala FA Cupa. U petoj minuti sudačke nadoknade taj je trećeligaš izjednačio na 2-2...

Igrat će se tako ponovljena utakmica ova dva suparnika na Goodisonu, a niti u ovih 90 subotnjih minuta hrvatski napadač Nikica Jelavić nije uspio zabiti pogodak. Nekoliko je puta bio u sjajnim prilikama, dva puta je dolazio suparničkom vrataru oči u oči, ali mreža je za njega i dalje gotovo pa začarana.

I nogometni internet-portal Goal.com nije mogao Jelavića nagraditi visokom ocjenom za nastup, pa je dobio samo 1.5 u gradaciji od 1 do 5. Uz Nevillea i Gibsona je bio najslabije ocijenjeni igrač Moyesove momčadi.

"Jelavić je samo sjena prošlosezonskog sjajnog nogometaša i strijelca", piše Goal.com i dodaje:

"Ne može se osporiti njegov trud, dobro se slagao u samoj igri, ali je u suparničkom šesnaestercu bio potpuno nervozan". (TS)