Ostaju na čelu

Jelavić debitirao, Arsenal i City sigurno gaze: Džeko otvorio golijadu

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić debitirao je za svoj novi klub Hull City u sklopu 22. kola engleske Premierlige...

Odigrao je Jelavić svih 90 minuta na gostovanju kod Norwicha u susretu koji je završio 1-0 pobjedom domaćih "kanarinaca".

Norwich je bio opasnija momčad tijekom susreta i zaslužio je pobjedu, a jedini je gol postigao Ryan Bennett nakon ubacivanja iz kornera. Jelavić je korektno odigrao svoj premijerni susret po transferu iz Evertona, dok je Hull City posljednji sučev zvižduk dočekao s desetoricom nakon što je u samoj završnici pocrvenio Tom Huddlestone.

Arsenal [ 2 - 0 ] Fulham [ 18.01.14 ] by dm_50bf6669527c5

S pobjedama su nastavili Arsenal i Manchester City i tako su zadržali dva vodeća mjesta na premierligaškoj ljestvici. Prvoplasirani Arsenal je na Emiratesu savladao Fulham 2-0 dvama golovima Santija Cazorle u razmaku od pet minuta drugog poluvremena, dok je City na svom Etihadu slavio protiv Cardiffa 4-2 golovima Edina Džeke, Jesusa Navasa, Yaye Tourea i Sergija Agüera.

Cityju je ostvarena pobjeda bila sedma uzastopna u Premierligi, dok je Arsenal slavio petu uzastopnu pobjedu. Prvi od dva pogotka Cazorla je postigao desnicom iz sredine kaznenog prostora nakon dodavanja Jacka Wilsherea, dok je drugi pogodak postigao prizemnim udarcem ljevicom malo izvan ruba šesnaesterca. Šest posljednjih premierligaških golova Cazorla je postigao na Emiratesu.

EPL: Man City 4-2 Cardiff City (all goals... by tapchibongda-TVL

Newcastle je slavio na gostovanju kod West Hama 3-1 uz dva gola Yohana Cabayea i jednim Loica Remyja. Posebno je lijep bio drugi Cabayeov gol duboko u sudačkoj nadoknadi koji je postigao iz krasnog slobodnog udarca.

Spomenimo na kraju i minimalnu 1-0 domaću pobjedu Crystal Palacea protiv Stokea golom Jasona Puncheona.

U 18.30h na rasporedu je ogled Liverpoola i Aston Ville na Anfieldu. (TS)

Premierliga, 22. kolo:

Arsenal - Fulham 2-0 (Cazorla 57, 62)

Crystal Palace - Stoke 1-0 (Puncheon 51)

Manchester City - Cardiff 4-2 (Džeko 14, Navas 33, Toure 76, Agüero 79 / Noone 29, Campbell 90+3)

Norwich - Hull City 1-0 (Bennett 88)

West Ham - Newcastle 1-3 (Williamson 45+2-ag / Cabaye 16, 90+5, Remy 33)

Sunderland - Southampton 2-2 (Borini 32, Johnson 71 / Rodriguez 4, Lovren 31)