Brazilsko čudo

Jednostavno - genije: Pogledajte Neymarov show za kraj sezone

Ovog se vikenda igraju utakmice posljednjeg 38. kola brazilske nogometne Serie A, a prve su dvije utakmice odigrane u noći sa subote na nedjelju.

Glavna je zvijezda bio Neymar koji je odigrao pravu simultanku protiv Palmeirasa. Santos je pobijedio 3:1, a Neymar je postigao dva pogotka, jednom asistirao, iznudio jedanaesterac, pogodio gredu... Spomenimo da je ugledni Palmeiras već ranije izgubio svaku šansu za ostankom u brazilskoj eliti.

Inače, Palmeiras je i poveo u ovom ogledu, ali još do poluvremena je Santos okrenuo rezultat na 3:1. Prvo je Neymar asistirao Victoru Andradeu za 1:1 u 14. minuti, pa je devet minuta kasnije iznudio penal, drugi žuti karton Romana, te je realizirao udarac s bijele točke za 2:1. Svoju odličnu izvedbu je okrunio pogotkom u 39. minuti za konačnih 3:1.

Tako je Neymar došao do brojke od 14 pogodaka ove sezone u prvenstvu, te prije nedjeljnih utakmica dijeli treće mjesto na ljestvici strijelaca.

U drugom su ogledu Flamengo i Botafogo remizirali 2:2. Gosti su dva puta vodili (Sassa i Vitor Junior su bili strijelci), ali ih je domaćin stizao pogocima Nixona i Vagner Lova. Recimo da je dvije asistencije kod Flamenga upisao Wellington Silva, a jednu kod Botafoga i dalje sjajni Seedorf.