breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Šeparović misli da vlast pripada njemu. Popišali su se na sve nas"
Pred očima Ronaldinha

Jedna od najvećih čarolija Neymara dosad: Ovaj gol podsjeća na legende!

Novi dašak nogometne genijalnosti prezentirao je u srijedu navečer talentirani brazilski napadač Neymar. U 200. nastupu za Santos zabio je još jedan od svojih čudesnih golova…

Priča je tim nevjerojatnija kad se uzme u obzir da je tek nešto više od 24 sata ranije Neymar igrao za reprezentaciju Brazila u Poljskoj i zabio dva pogotka protiv Japana. Nekoliko sati nakon povratka kući 20-godišnji nogometaš je uskočio u klupski dres s posebnim brojem 200 i u 31. kolu nacionalnog prvenstva predvodio Santos do remija (2-2) protiv Ronaldinhova Atletico Mineira.

Santos je poveo već poslije 19 sekundi pogotkom Ezequiela Mirallesa, da bi u 11. minuti Neymar na centru u primanju petom gurnuo loptu kroz noge jednom suparniku, potom se u sprintu riješio još dvojice i zabio za 2-0. To mu je 119. pogodak u dresu Santosa, a podsjetio je na slične majstorije Maradone, sunarodnjaka Ronalda i Zica te Messija i ostalih.

Atletico je već do kraja poluvremena izjednačio pogocima Bernarda i Joa i taj se rezultat zadržao do kraja. Gosti tako nisu iskoristili priliku da se bar malo približe vodećem Fluminenseu koji je u derbiju u srijedu odigrao 2-2 protiv trećeplasiranog Gremija. Za razliku od dvoboja Santosa i Atletica, u ovom se sve najvažnije dogodilo u drugom poluvremenu.

Gremio je poveo pogotkom bivšeg brazilskog reprezentativca Elana, Fluminense je preokrenuo golovima Digaa i Sobisa, da bi u 86. minuti konačnih 2-2 postavio neuništivi 38-godišnji Ze Roberto, nekadašnji nogometaš Bayera, Bayerna i HSV-a.

Fluminense, koji je prije ove utakmice bio na pet pobjeda u nizu, na ljestvici ima devet bodova više od Atletico Mineira i 11 od Gremija.(TS)