Velika kontroverza

Je li sudac presudio Cityju u derbiju s Man Unitedom?

Nakon derbija u 3. kolu FA kupa svi pričaju o sucu Foyu.

Iako je Manchester United poveo protiv Cityja već u 10. minuti odličnim pogotkom Waynea Rooneyja, engleski komentatori suglasni su u tome da je utakmicu odredio sudac Foy. On je već u 13. minuti pokazao izravni crveni karton braniču domaćina Vincentu Kompanyju nakon jednog starta nad Nanijem.

Većina smatra kako se radi o prestrogo dosuđenom crvenom kartonu, ali ima i onih koji tvrde da je to bio start s dvije noge koji je zaslužio isključenje. Trener Cityja Roberto Mancini nakon 2:3 poraza s igračem manje požalio se kako će City tražiti pravdu kod saveza i uložiti žalbu.

''Ne mogu reći da sam tužan nakon ovakvog meča. Ponosan sam na svoje igrače, svi su bili dobri. O sucima neću puno jer želim sjediti na klupi idućeg mjeseca'', aludirao je Mancini na stroge kazne FA zbog komentiranja sudaca. Ipak, nije izdržao...

''Sudac nije imao razloga da Kompanyju pokaže crveni karton. Svi će reći da je pogriješio'', rekao je menadžer Cityja, dok je Alex Ferguson također imao prigovore na suđenje.

On pak tvrdi da je trebao biti suđen još jedan jedanaesterac na Welbeku kojeg je opet srušio Kolarov kod rezultata 3:1. No, na kraju je sudac Foy ipak više oštetio City ne sviravši 11-erac kod 3:2 kada je s gol linije rukom loptu izbio Jones.